W Gimnazjum nr 2 we Włocławku

(© Wojciech Alabrudziński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Teraz mogą walczyć o tytuł "Fajnej Szkoły".

Gimnazjum nr 2 mieści się przy ul. Żytniej na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Patronem szkoły jest ks. Jerzy Popiełuszko. Placówka, którą kieruje dyrektor Marek Wódecki, oferuje uczniom wysoki poziom nauczania, a co za tym idzie, ułatwia dostanie się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. Szkoła znana jest z otwartości na unijne projekty. Kilka z nich już zrealizowano, w tym roku szkolnym także wdrażany w życie będzie kolejny. - To długofalowe przedsięwzięcie, przygotowane z myślą o pomocy naszym uczniom - mówi dyrektor Marek Wódecki.
Warto podkreślić, że projekt ten będzie realizowany w sumie w 30 szkołach na terenie całego kraju i obejmie prawie 3 tys. dzieci. Dla włocławskiego gimnazjum znalezienie się w tym gronie to duże wyróżnienie. - Celem programu jest wsparcie uczniów klas pierwszych gimnazjum - mówi Marek Wódecki. - Szczególny nacisk zostanie położony na nauki matematyczno-przyrodnicze, techniki informacyjno-komunikacyjne oraz znajomość jezyków obcych na poziomie gimnazjalnym. Na co mogą liczyć uczniowie? W ramach projektu powstanie m. in. Interdyscyplinarny Szkolny Ruch Naukowy.
Będzie działać pięć laboratoriów: matematyczno-fizyczne, biologiczno-chemiczne, języków obcych, informatyki, geografii. Przewidziano także m.in. zajęcia wyrównawcze tzw. "Pogotowie Laboratoryjne", powstanie Ponadregionalna Akademia Młodych Noblistów. Nowy rok szkolny zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie!
(erka)
∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!