Wygrana TKM Włocławek, porażka AKM w Grudziądzu ze Stalą

Grzegorz Oleradzki
Wojciech Alabrudziński
Kolejne mecze w III lidze koszykówki

Stal ma sposób na włocławian
Ze zmiennym szczęściem rozgrywały drużyny włocławskich trzecioligowców. Pojedynek TKM z Astorią został przełożony, jednak zespół trenera Grzegorza Kożana zdołał w czwartek rozegrać zaległy, wyjazdowy mecz w Toruniu.

KATARZYNKA TORUŃ - TKM 64:90
Kwarty: 26:24, 7:21, 13:21, 18:24 TKM: Warszawski 24, Ręgocki 16, Barański 10, Wronkowski 9, M. Zych 6, J. Nowakowski 6, Chojnacki 4, Spojda 4, Marchlewski 4, Frątczak 4, Matusiak 3, Wojciechowski.

Dla drużyny włocławskiego TKM, występy trzecioligowe to jeden z elementów przygotowania formy na najważniejszą imprezę sezonu jaką dla tej grupy wiekowej są mistrzostwa kraju U-20. Stąd też spora ilość spotkań zaległych Jedno z nich włocławianie rozegrali w Toruniu z Katarzynką. Gospodarze jedynie w pierwszej kwarcie byli w stanie nawiązać równą walkę z włocławianami. W kolejnych wyższość podopiecznych trenera Kożana nie podlegała już dyskusji, mimo iż tym razem zespół wzmocnił jedynie Adrian Warszawski.

Drugiej porażki w sezonie doznali prowadzący w lidze koszykarze AKM, którzy w Grudziądzu ulegli Stali 64:69 (12:13, 17:18, 16:12, 19:26). Zespół grudziądzki znalazł sposób na ekipy włocławskie bowiem w pierwszej rundzie pokonał u siebie TKM. Niedzielne spotkanie miało zresztą bliźniaczy przebieg. Przez trzy kwarty gra była wyrównana, a AKM prowadził 45:43. Ostatnia odsłona należała jednak do gospodarzy, a w pierwszoplanowej roli (podobnie jak w meczu z TKM) wystąpił rutynowany środkowy Dariusz Puncewicz mający za sobą występy w ekstraklasie. On to w końcówce zdobył większość punktów, zadanie miał zresztą ułatwione bowiem w zespole trenera Marcina Piekarskiego zabrakło Krystiana Świecha. Nie możemy niestety podać więcej szczegółów o tym spotkaniu ponieważ z działaczami AKM nie udało się nam skontaktować.

Mimo porażki AKM jest jednym z faworytów rozgrywek zwłaszcza, że najgroźniejszego rywala Domino Inowrocław podejmą we Włocławku.