Borys Piotrowski z Włocławka po dwóch rundach cyklu Rotax Max Challenge Poland 2023 zajmuje trzecią lokatę [zdjęcia]

Renata Brzostowska /Informacja prasowa
Borys Piotrowski, zaprezentował swoje umiejętności na zlocie BMW.
Borys Piotrowski, zaprezentował swoje umiejętności na zlocie BMW. nadesłane
Kolejny sukces sportowy młodego Borysa Piotrowskiego. Przed tysiącami widzów wielkiego zlotu BMW zrobił show i powalczył o punkty. Zobaczcie zdjęcia.

To jest bardzo intensywny czas dla Borysa Piotrowskiego i jego teamu. Dziesięciolatek z Włocławka zaprezentował się przed tysiącami widzów wielkiego zlotu BMW, a następnie wywalczył wysokie miejsca w zawodach samochodowych i kartingowych.

Utalentowany włocławianin maraton imprez rozpoczął się od Majówki z BMW. To odbywający się w Toruniu wielki zlot samochodowy z udziałem setek aut i tysięcy widzów. Na tegoroczną edycję Borys Piotrowski został zaproszony przez organizatorów jako gość specjalny wydarzenia. Dziesięciolatek tego dnia zasiadł za kierownicą swojej rajdowej beemki i dał efektowny pokaz jazdy przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością.

Tuż po tym, 3 maja 2023 roku, Borys Piotrowski wziął udział w licznie i bardzo silnie obsadzonej rundzie ogólnopolskiej serii torowej Time Attack Trophy. Wśród konkurentów na torze w Toruniu miał szerokie grono dorosłych kierowców, w tym m.in. uczestnika Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i czołowych zawodników najważniejszych krajowych cykli torowych. Ostatecznie w swojej klasie, w której startowało aż 27 zawodników, zajął wysokie, ósme miejsce.

Niemal bezpośrednio z Torunia zespół przeniósł się do Słomczyna, gdzie odbyła się druga runda kartingowej serii Rotax Max Challenge Poland. Borys zaczął bardzo dobrze, od wygranego pierwszego treningu, jednakże dalszej części zawodów towarzyszyła prawdziwa ruletka pogodowa. Zdarzało się, że młodym zawodnikom przyszło startować w trakcie ulewy. To sprawiło, że warunki były niezwykle loteryjne. Włocławianin całe zawody zakończył na piątym miejscu, zyskując, podobnie jak na zawodach samochodowych, kolejne bardzo cenne punkty do klasyfikacji generalnej tegorocznego sezonu. Po dwóch rundach cyklu Rotax Max Challenge Poland zajmuje w swojej kategorii trzecią lokatę ze sporą przewagą nad kolejnymi rywalami.

Przypomnijmy, Borys Piotrowski na koniec 2022 znalazł się na podium polskiej serii kartingowej – ROK Cup Poland.

Młody zawodnik z Włocławka wywalczył tytuł II-wicemistrza kraju w najstarszej i największej polskiej serii kartingowej – ROK Cup Poland. Sięgnął po niego w kategorii Baby ROK przeznaczonej dla najmłodszej grupy zawodników. Dodatkowo w tej samej kategorii zajął piąte miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski PZM. Sukcesy w obu seriach dały młodemu włocławianinowi jeszcze jedno prestiżowe wyróżnienie. Decyzją Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego został powołany do kadry narodowej młodzików na sezon 2023. Uroczysta gala kończąca sezon kartingowy w 2022 roku odbyła się W Centrum Olimpijskim w Warszawie.

W tegorocznej rywalizacji kartingowców Borys Piotrowski ma na swoim koncie już dwa istotne sukcesy. Na otwierającym cały sezon 4. Memoriale Henryka Śródeckiego ( 17-19 marca 2023) zajął trzecie miejsce. Następnie stanął na drugim stopniu podium w inauguracyjnej rundzie Rotax Max Challenge Poland (25 i 26 marca), czyli aktualnie najszybszej i największej serii kartingowej w Polsce.