Wybierz region

Wybierz miasto

  Cezary Konrad

  Centrum Kultury Browar B.
  Włocławek, ul. Łęgska/28, +48 54 232 10 30

  18:00 Niedziela, 7 grudnia

  Cezary Konrad

  Cezary Konrad – polski perkusista jazzowy, kompozytor, aranżer. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie (klasa perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego). Endorser marki perkusyjnej DW Drums.Karierę rozpoczynał w zespole Central Heating Trio. W 1995 r. powstała pierwsza jego grupa muzyczna pod nazwą Cezary Konrad Quartet. Nagrał z nią w 1999 r. płytę pt. One mirror… many reflections (wydana w 2000 r.). Od 1998 r. współpracował z Anną Marią Jopek. W 2005 r. powstała grupa Cezary Konrad‘ the New Band w składzie: Krzysztof Herdzin, Paweł Pańta, Marek Podkowa. Od 2006 r. występuje także z koncertami solowymi.W trakcie studiów rozpoczął współpracę z Warszawską Grupą Perkusyjną, z którą brał udział w takich wydarzeniach muzycznych jak m.in. Warszawska Jesień i Warszawskie Spotkania Muzyczne. Występuje z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie oraz Orkiestrą Sinfonia Varsovia.

  Włodek Pawlik Trio

  Włodek Pawlik Trio to najważniejsza formacja muzyczna, która na przestrzeni kilkunastu lat stanowi motor nieskrępowanych improwizacji, siłę sprawczą nagrań oraz poligon dla muzycznych eksperymentów lidera. Formuła tria z fortepianem i sekcją rytmiczną, ma w historii światowego jazzu bardzo bogatą tradycję - kombinacja trzech całkowicie odmiennych barw, otwierająca rozległe przestrzenie artystycznej swobody dla trzech indywidualności, ale również wielce zobowiązująca i narzucająca wysokie wymagania każdemu z improwizatorów.
  Włodek Pawlik Trio znakomicie wpisuje się w światową tradycję i jest jednocześnie wyjątkowym zjawiskiem na rodzimej scenie jazzowej. Występom tria towarzyszy zawsze wielkie skupienie partnerów i koncentracja na najmniejszym detalu wykonania. Nie jest to doraźny skład powołany dla realizacji wybranego projektu, ale prawdziwy zespół z umiejętnie tworzoną przez lidera przestrzenią dla eksponowania własnych osobowości muzycznych i dojrzałości we wzajemnych relacjach partnerów. To właśnie w trio realizowanych jest większość projektów Włodka Pawlika, trio jest inspiracją dla nowych pomysłów i adresatem większości kompozycji. Jest to także przyjazne miejsce pracy dla wielu wybitnych muzyków, bez których żadne osiągnięcia nie byłyby możliwe.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!