Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa w Muzeum Dobrzyńskim

  Muzeum Dobrzyńskie
  Dobrzyń nad Wisłą, ul. Szkolna/2, +48 54 253 05 43

  Od 7.06.2010 do 31.12.2018

  • Brak informacji o cenie

  Wystawa ma na celu kultywowanie dobrzyńskiej tradycji, krzewienia dobrzyńskiej kultury i sztuki oraz poznawania własnej historii. Gromadzone są dawne, często zapomniane już lub nieznane przedmioty codziennego użytku, stare narzędzia rolnicze i rzemieślnicze, zabytki techniki, książki i podręczniki szkolne, stare czasopisma, gazety codzienne oraz kalendarze i poradniki, dawne fotografie i dokumenty, wszelkie pamiątki przeszłości mówiące o historii miasta Dobrzynia i Ziemi Dobrzyńskiej o życiu ludzi, którzy historię tę tworzyli.
  Interesującą część zbiorów tworzą wczesnośredniowieczne przedmioty odkryte w 1996 roku, w czasie prac archeologicznych na Górze Zamkowej.
  Ciekawymi eksponatami są również monety znalezione przez pana Marka Kembłowskiego na jego posesji przy ul. Zjazd. Część jego zbioru jest już prezentowana.
  Na uwagę zasługują również pamiątki związane z historią oświaty w naszym mieście i gminie. Ciekawostką jest ławka pochodząca z nieistniejącej już Szkoły Podstawowej w Chalinie, do której uczęszczał prezydent Lech Wałęsa.
  Szczególną troskę przywiązujemy do pamiątek związanych z historią Ochotniczej Straży Pożarnej w mieście i gminie. Można tu zobaczyć portrety znamienitych Dobrzynian, portrety laureatów nagrody im. Adama Adamandego Kochańskiego - autorstwa Pana Zenona Pajora oraz prace poplenerowe mówiące o naszym mieście widzianym okiem artystów malarzy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ