Zwycięstwa TKM i AKM w 2. kolejce III ligi. Wygrana włocławskich juniorów

2014-10-14 16:53:00

Zwycięstwa TKM i AKM w 2. kolejce III ligi. Wygrana włocławskich juniorówŁatwe wygrane włocławskich drużynPierwsze w tym sezonie występy przed własną publicznością były dla trzecioligowych ekip włocławskich klubów bardzo udane. TKM w inauguracyjnym pojedynku pokonał Noteć 2020 Inowrocław 75:51 (12:13, 26:8, 21:13, 16:17). Goście jedynie w pierwszej kwarcie nawiązali walkę, co było efektem wyraźnego braku zgrania drużyny trenera Grzegorza Kożana, dla której było to pierwsze spotkanie. W dwóch następnych kwartach przewaga młodego zespołu (średnia wieku 18 lat) włocławskiego była bardzo duża. Dopiero w ostatniej, gdy losy meczu były rozstrzygnięte, a na parkiecie w TKM grali w większości niedawni kadeci, goście zdołali dotrzymać kroku. TKM zagrał w składzie: Jankowski 27, Wronkowski 9, M. Zych 8, Marchlewski 8, Ręgocki 6, Barański 6, Warszawski 5, Kijewski 4, Chojnacki 2, Wojciechowski, Matusiak, Cieślewicz. 1. kolejka 3. ligi - AKM - Astoria/Novum Bydgoszcz 81:47. Mecz MCHKK Chełmno - TKM przełożony Problemów z wygraną nie mieli również koszykarze AKM, którzy pokonali MCHKK Chełmno 87:47. Spotkanie miało podobny przebieg jak rozgrywany mecz TKM. Przewaga gospodarzy uwidoczniła się od drugiej kwarty, a wysoka wygrana to zasługa indywidualnych umiejętności. Najskuteczniejszym był zdobywca 26. punktów Mateusz Krawiec.Ponadto punktowali: Damian Zawalski 12, Grzegorz Szepczyński 12, Bartłomiej Wasielewski 9, Mateusz Piekarski 8, Grzegorz Sołtysiak 8, Marcin Szperling 4, Łukasz Kazimierczak 2Wysokie wygrane juniorów TKMJuniorskie drużyny włocławskiego Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej nowy sezon rozpoczęły od efektownych wyjazdowych zwycięstw. Ekipa juniorów starszych rozgromiła w Toruniu Basket 125:32 (39:6,23:8, 26:5, 38:13), a wynik ten najlepiej odzwierciedla różnicę poziomów dzielącą zespoły. TKM grał w składzie: Warszawski 21, Chojnacki 20, Cieślakiewicz 20, Jankowski 13, Nowakowski 10, Kijewski 9, Wron kowski 7, Barański 6, Wojciechowski 6, Ręgocki 5, Matusiak 4, Marchlewski 4. Brandon Brown odsunięty od Anwilu Włocławek przez trenera Mariusza Niedbalskiego Zespół juniorów wygrał w Inowrocławiu z Kasprowiczem 105:67 (19:21, 24:26, 28:10, 34:10). Przez półtorej kwarty wyraźnie prowadzili dobrze usposobieni rzutowo gospodarze. Później inicjatywę przejęli włocławianie, dla których był to pierwszy w sezonie występ. Punkty dla TKM zdobyli: Cieślewicz 19, Wojciechowski 14, Nowakowski 13, Marchlewski 12, Ręgocki 9, Chojnacki 8, Cieślakiewicz 6, Ćwikliński 6, Matusiak 5, Kłódkowski 5, Frontczak 5, Chabasiński 3. - Spotkanie juniorów starszych było jednostronne - powiedział Grzegorz Kożan, trener TKM. - Kłopoty w pierwszej połowie w Inowrocławiu to efekt dużej ilości błędów. Udało się jednak opanować nerwy i kłopotów nie było.

Jesteś na profilu Grzegorz Oleradzki - stronie mieszkańca miasta Włocławek. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj