Młodziczki UKS Czwórka Włocławek walczyły o siatkarską drugą ligę KPZPS [zdjęcia]

OPRAC.: Online
Młodziczki UKS Czwórka Włocławek
Młodziczki UKS Czwórka Włocławek nadesłane/MJ
W sobotę w hali sportowej ZS nr 4 we Włocławku odbył się siatkarski turniej III ligi młodziczek. Wyniki, zdjęcia.

Podopieczne trenera Macieja Jóźwiaka w walce o drugą ligę w turniej III ligi młodziczek KPZPS zmierzyły się z zespołami MKS Sokół Mogilno i MLKS Tucholanka Europrojekt Tuchola I.

W pierwszym meczu zawodniczki UKS Czwórka Włocławek po dobrej grze pewnie pokonały MKS Sokół Mogilno 2:0 (25:12, 25:9). W drugim meczu zmierzyły się zespoły z Mogilna i Tucholi. Lepsze okazały się Tucholanki wygrywając 2:0 (25:12, 25:15).

W ostatnim meczu decydującym o zwycięstwie w turnieju i awansie do II ligi rywalizowały ze sobą UKS Czwórka Włocławek i MLKS Tucholanka Europrojekt Tuchola. W pierwszym secie włocławianki dość pewnie wygrały 25:18. Drugi set lepiej rozpoczęły zawodniczki z Tucholi, ale to siatkarki UKS Czwórka Włocławek pod koniec seta wyszły na prowadzenie 22:18. Niestety parę błędów w przyjęciu spowodowało, że to zawodniczki z Tucholi cieszyły się ze zwycięstwa 25:22. W decydującym secie trwała zacięta walka punkt za punkt do stanu 14:14. Ostatnie 2 punkty zdobyły dziewczęta z MLKS Tucholanka Europrojekt Tuchola i to one cieszyły się ze zwycięstwa w turnieju i awansu do drugiej ligi.

UKS Czwórka Włocławek zajęła drugie miejsce i utrzymała się w trzeciej lidze. Do czwartej ligi spadł zespół MKS Sokół Mogilno.