Sukces najmłodszych bokserów Championa Włocławek [zdjęcia]

MG
Medaliści z Championa Włocławek z trenerem Sławomirem Musiałkiewiczem
Medaliści z Championa Włocławek z trenerem Sławomirem Musiałkiewiczem nadesłane
Cztery medalowe lokaty wywalczyli młodzi reprezentanci Championa Włocławek podczas I Pucharu U13 i U15 w boksie. Zawody w dniach 16-20 listopada 2022 roku odbyły się w Ciechocinku.

Z podopiecznych trenera Sławomira Musiałkiewicza pod tężniami najlepiej spisali się Tomasz Dereszewski i Amelia Wałęsa. Oboje wywalczyli srebrne medale.

Brązowe krążki z Championa Włocławek zdobyli Wiktoria Koralewska i Olivia Malinowska.

Ponadto na miejscach 5-8 sklasyfikowani zostali: Gabryś Dzioba, Daria Onoszko, Alan Wojnarowski, Szymon Grzybowski.

- Jestem bardzo zadowolony z osiągniętych wyników - powiedział Sławomir Musiałkiewicz, trener Championa Włocławek. - Na podkreślenie zasługuje sukces 13-letniej Amelki. Tomek po dwóch ciężkich walkach iw finale z powodu kontuzji nie był w stanie przeciwstawić się rywalowi. Wiktoria przegrała w półfinale z mistrzynią Polski, medalistką mistrzostw Europy, a Olivia z najlepszą zawodniczką w kraju w swojej kategorii.

Dodajmy, iż dwa tygodnie temu też w Ciechocinku odbył się Puchar Polski U 17. Pierwsze miejsca wywalczyli Natalia Dąbrowska i Wiktor Paczkowski. Drugie lokaty: Kamila Kalicińska i Sandra Nadskakula, a na trzecim miejscu uplasował Oliwier Olszewski.