Sześć medali lekkoatletów Vectry w mistrzostwach województwa w biegach przełajowych

LKS Vectra Włocławek
W Białych Błotach odbyły się mistrzostwa województwa w biegach przełajowych. Dobrze spisali się zawodnicy LKS Vectra Włocławek zdobywając 6 medali.

W kategorii dzieci w biegu na dystansie 1000 m zwyciężył Dawid Gutowski. Wśród młodziczek na dystansie 1500 m srebrny medal wywalczyła Klaudia Kazimierska a jej klubowe koleżanki Nikola Sobańska i Natalia Barszczyk zajęły odpowiednio 6 i 7 lokatę.

Dobry występ odnotowały również nasze juniorki młodsze zdobywając 2 medale na dystansie 2000 m, srebro przypadło Alicji Waśkowskiej a brąz Kindze Gabryszewskiej.

W kategorii open na dystansie 4000 m wśród kobiet zwyciężyła Daria Gawłowska a w kategorii mężczyzn na tym samym dystansie Adrian Klonowski zajął 2 miejsce.

Udane biegi zawodników LKS Vectra Włocławek to dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami jakimi są w najbliższy weekend Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Człuchowie oraz 21-22.03.2015 roku Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Iławie.