Wiktor Przyjemski z Abramczyk Polonii Bydgoszcz trzeci w finale Srebrnego Kasku!

MaG
Walka Wiktora Przyjemskiego z Oskarem Paluchem w 3. biegu ostrowskich zawodów
Walka Wiktora Przyjemskiego z Oskarem Paluchem w 3. biegu ostrowskich zawodów Jarosław Pabijan
Na torze Ostrovii rozegrano w środę finał Srebrnego Kasku (zawody dla żużlowców do 21. roku życia).

To było drugie podejście do tych zawodów. W pierwotnym terminie (15 kwietnia) na przeszkodzie stanął deszcz.

W fazie zasadniczej Kacper Pludra (Zooleszcz GKM Grudziądz) i Jakub Miśkowiak (Włókniarz Częstochowa) zgromadzili po 14 punktów i o triumfie musiał rozstrzygnąć wyścig dodatkowy. W nim pewnie wygrał jeździec spod Jasnej Góry, broniąc tym samym trofeum wywalczone rok temu w Bydgoszczy.

Na najniższym stopniu podium stanął 17-letni Wiktor Przyjemski z Abramczyk Polonii, który uzbierał 13 oczek (3, 3, 3, 3, 1). W 18. wyścigu bydgoszczanin przegrał z Pludrą i Miśkowiakiem.

Ostatnim żużlowcem Polonii Bydgoszcz, który stanął na podium Srebrnego Kasku był Szymon Woźniak - w 2014 roku zajął trzecią pozycję w Krośnie. Jeszcze dłużej czekali kibice z Grudziądza - w sezonie 2010 Artur Mroczka był drugi w grodzie nad Brdą.

W środę w Ostrowie startowało dwóch zawodników Apatora Toruń. Krzysztof Lewandowski zajął 10. miejsce (6 pkt), Denis Zieliński był ostatni (1).