15. kolejka II ligi WTS KDBS Włocławek - E. Leclerc Orzeł Elbląg 1:3 [zdjęcia, wideo]

WA
Włocławskie siatkarki przegrały piątkowy mecz z wiceliderem tabeli II ligi kobiet E. Leclerc Orzeł Elbląg w czterech setach. Jedynie drugiego seta udało się wygrać zawodniczkom WTS KDBS. Wojciech Alabrudziński
W meczu 15. kolejki II ligi siatkówki WTS KDBS przegrało z E. Leclerc Orzeł Elbląg 1:3 (-18, 17, -17, -24).

Niestety kolejną, siódmą już w historii, porażkę z zespołem z Elblągiem poniosło Włocławskie Towarzystwo Siatkarskie KDBS.

Po niespodziewanym zwycięstwie w Warszawie nad Bluesoft Mazovią kibice liczyli na kolejną wygraną z drużyną czołówki II ligi. Włocławianki mimo przyzwoitego spotkania musiały uznać wyższość rywalek. Wygrały tylko drugiego seta. Miały szansę choćby na punkt, jednak nie wykorzystały piłki setowej w czwartej partii.
Orzeł wygrał za trzy punkty i umocnił się na drugim miejscu w tabeli.

WTS KDBS zajmuje natomiast 4. lokatę. Miejsce gwarantuje udział w fazie play off.

WTS KDBS Włocławek - E.Leclerc Orzeł Elbląg 1:3 (-18, 17, -17, -24)
WTS KDBS: Roksana Irzemska, Sylwia Wieczorek, Aleksandra Gogol, Alicja Walczak, Aleksandra Wyczałkowska,Górska Angelika, Katarzyna Kiestrzyńska, Barbara Browarczyk, Abdulzade Zuzanna, Majewska, Weronika, Kamila Płaczek, Katarzyna Półchłopek, Emila Oktaba.

Pozostałe wyniki
APS Rumia - UKS Ósemka Siedlce 3:1 (20, -23, 20, 22), BAS Białystok - Bluesoft Mazovia Warszawa 1:3 (19, -15, -25, -12), AZS AWF Warszawa - Sparta Warszawa 3:1 (23, -17, 10, 21)
Pauzował: Volley Płock.

1. KS AZS AWF UKSW Warszawa 14 36 37-11
2. E.Leclerc Orzeł Elbląg 14 30 33-17
3. Bluesoft Mazovia Warszawa 13 29 33-15
4. WTS KDBS Bank Włocławek 14 24 28-26
5. BAS Białystok 14 21 28-27
6. ESPES Sparta Warszawa 13 18 21-25
7. APS Rumia 12 9 15-30