MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

20 kolizji, 10. kierujących pod wpływem alkoholu na drogach Włocławka i powiatu włocławskiego

OPRAC.: GM
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W weekend (10-12.05.2024) na drogach Włocławka i okolic policja odnotowała 20 kolizji. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji służb i odpowiedzialności uczestników ruchu, nie doszło do poważniejszych wypadków. Jednakże, niepokojąca jest liczba kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu oraz tych, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

Podczas analizowanego okresu, choć zdarzenia drogowe nie miały tragicznego finału, to jednak każde z nich mogło zakończyć się poważnym wypadkiem.

Policjanci z Włocławka zarejestrowali 20 kolizji, co jest przypomnieniem dla wszystkich uczestników ruchu o konieczności zachowania ostrożności. Warto podkreślić, że wszystkie zdarzenia drogowe zostały zakwalifikowane jako kolizje, co oznacza, że obyło się bez poważniejszych obrażeń uczestników.

Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce na DK 91, gdzie w akcji ratunkowej uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej i śmigłowiec LPR. Kierowca miał ponad 2 promile!

Właśnie alarmujący jest fakt, że pomimo wieloletnich kampanii społecznych i edukacyjnych, nadal zdarzają się osoby decydujące się na jazdę po alkoholu. Policjanci zatrzymali w saumie 10 nietrzeźwych kierowców, w tym 6 prowadzących pojazdy mechaniczne. W dwóch przypadkach do zatrzymania nietrzeźwych kierowców przyczynili się czujni obywatele, co jest dowodem na to, że społeczna reakcja na nieodpowiedzialne zachowania na drodze jest niezwykle ważna.

"Świadkowie, którzy nabrali podejrzeń co do trzeźwości kierowców, udaremnili im dalszą jazdę i powiadomili policjantów. Przeprowadzona następnie przez mundurowych kontrola trzeźwości potwierdziła, że zarówno 53-letni kierowca opla, jak i 50-letni kierowca hondy są pijani. Każdy miał około 3 promili alkoholu w organizmie - informuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Nietrzeźwi kierowcy, którzy stanowią zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu, będą tłumaczyć się przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Policja niezwłocznie zatrzymała im prawa jazdy.

Policja zwraca także uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym.

W weekend (10-12.05.2024) na drogach Włocławka i powiatu włocławskiego ujawniono 3 kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość, jadąc ponad 100 km/h w miejscach z ograniczeniem do 50 km/h. Za zlekceważenie przepisów drogowych kierowcy otrzymali wysokie mandaty i stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze! Jedźmy ostrożnie, dostosujmy prędkość do panujących na drodze warunków i nigdy nie decydujmy się na jazdę pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków."

Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Odpowiedzialne zachowanie, przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek mogą znacząco przyczynić się do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych i zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto