7. kolejka II ligi kobiet. Culmen Chełmno - WTS KDBS Bank Włocławek 3:1

Paweł Czarniak
Trzecią porażkę w sezonie zanotowały drugoligowe siatkarki WTS KDBS.

Włocławianki w meczu drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego przegrały z Culmenem Chełmno.

WTS wygrało pierwszego seta. W drugiej partii włocławianki prowadziły już 9:5 i 18:14. Jednak końcówka należała do miejscowych, które wyrównały wynik meczu. Włocławskie siatkarki źle zaczęły trzeciego seta. Culmen rozpoczął od prowadzenia 10:3, którego już nie oddał do końca. W czwartym secie gra była wyrównana, ale od remisu po 15, sześć z rzędu puntów zdobyły zespół z Chełmna. WTS nie potrafiło zatrzymać rywala i ostatecznie przegrało do 17 i cały mecz 1:3.

Armar ProfiAuto Culmen Chełmno - WTS KDBS Bank Włocławek 3:1 (-16, 21, 17, 17)
WTS KDBS: Wyczałkowska, Malinowska, Jędrzejewska, Kiełpińska, Irzemska, Browarczyk, Abdulzade, Majewska, Gogol, Balcerak, Depka-Skrzypińska, Świeczkowska.

Pozostałe wyniki
UKS Libero MOS Starogard Gdański - SMS Police 0:3 (-17, -8, -16); KS II Murowana Goślina - APS Rumia 0:3 (-22, -16, -23); UKŻPS Kościan - Trefl Malbork 3:0 (14, 14, 22); Gedania Gdańsk - E. Leclerc Orzeł Elbląg 0:3 (-17, - 19, -21).

10. KS Murowana Goślina II 6 0 3-18

W sobotę WTS czeka wyjazd na mecz do Polic z wiceliderem tabeli, a 5 grudnia włocławianki w ostatnim meczu I rundy zmierzą się z prowadzącym w tabeli niepokonanym Orłem Elbląg.