7 medali Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek w mistrzostwach województwa pomorskiego 2020 [zdjęcia]

Online
Kickbokserzy z Włocławka mistrzami województwa pomorskiego 2020.

W niedzielę 1 marca w miejscowości Luzino rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kickboxingu Kick light. Zawody zgromadziły 144 zawodników z 29 klubów, a rywalizacja toczyła się na czterech matach.

W imprezie tej wzięli udział zawodnicy Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek, którzy pod wodzą trenera Daniela Tobjasza zdobyli siedem medali (3 złote, 2 srebrne, 2 brązowe).

Mistrzami Województwa Pomorskiego 2020 w Kickboxingu zostali Grzegorz Lipski, Katarzyna Tyl oraz Adam Spychalski, który w walce finałowej pewnie pokonał na punkty (3:0) Olafa Siemiątkowskiego (Zamek Kurzętnik).

Jakub Spychalski i Marta Hyba sięgnęli po srebrne krążki. Marta w walce finałowej przez dwie rundy stawiała opór Zuzannie Kalbarczyk (GOSiR Luzino), jednak ostatecznie przegrała ten bój na punkty. Na najniższym stopniu podium stanęli: Oliwier Brodowski i Tomasz Rembiałkowski. Pozostali zawodnicy (Marcel Bronowski, Oliwier Majchrzak, Adrian Szydłowski, Maciej Zalcfedel) zajęli miejsca w przedziale 5-8.

Zawody te były generalnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów Kicklight, które rozegrane zostaną w dniach 20-22 marca w Płocku.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich swoich podopiecznych. Ciężka praca zaczyna przynosić efekty. Zawody te pokazały jakie elementy musimy jeszcze poprawić przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski. Rewelacyjnie spisał się Adam Spychalski, który został wybrany najlepszym kadetem młodszym mistrzostw. Adam ma aspiracje do kadry Polski - powiedział Daniel Tobjasz, trener Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek.

7 medali Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek w mistrzo...