7 medali zawodników AMSW Włocławek podczas mistrzostw Polski w kickboxingu 2023 [zdjęcia]

Renata Brzostowska
Mistrzostwa Polski w formule Kick Light: inauguracja sezonu w Jarosławiu 11-12 marca 2023 roku,  wśród nowych mistrzów Włocławianie.
Mistrzostwa Polski w formule Kick Light: inauguracja sezonu w Jarosławiu 11-12 marca 2023 roku, wśród nowych mistrzów Włocławianie. nadesłane
W weekend, 11-12 marca, w Jarosławiu na Podkarpaciu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów 2023 w Kickboxingu. Podopieczni Daniela Tobjasza z Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek wrócili z zawodów, z 7 medalami. Amelia Cymerman i Maciej Konarzewski zostali mistrzami Polski w Kickboxingu. Zobaczcie zdjęcia.

W weekend, 11-12 marca 2023 roku, w Jarosławiu rozegrane zostały pierwsze w tym sezonie Mistrzostwa Polski w Kickboxingu - Juniorów, Seniorów i Weteranów w formule Kick Light. Rywalizacje toczyły się na trzech matach. W zawodach wzięło udział 305 zawodników reprezentujących 74 kluby z całej Polski.

Wśród startujących znalazła się trzynastoosobowa reprezentacja Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek. Podopieczni Daniela Tobjasza po raz kolejny potwierdzili, że są w czołówce polskiego kickboxingu zdobywając siedem medali.

Maciej Konarzewski po stoczeniu czterech walk (wszystkie wygrane przed czasem) wywalczył tytuł mistrza Polski Juniorów (w. 63 kg.)

Z brązowymi medalami wrócili Jan Kuczmaja, Justyna Cymerman, Bartosz Filipiak, Kacper Loba, Bartosz Adriańczyk oraz Kacper Bladowski.

Medale dał przepustkę Konarzewskiemu i Cymerman na mistrzostw Europy juniorów w Turcji. Od czwartku oboje są w Austrii pucharze świata. Natomiast dla Kuczmaji zawody były sprawdzianem przed walką na Gali Krwawy Sport, która zaplanowana jest w sobotę, 25 marca 2023 roku (początek o godzinie 18:00) w Hali Mistrzów we Włocławku.

Na mistrzostwa Polski w Kickboxingu udanie zaprezentowała się także Amelia Cymerman z Akademii Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice, która pierwszą walkę zwyciężyła przez przewagę. Walkę finałową wygrała z kolei walkowerem (przeciwniczka nie chciała walczyć) tym samym zdobywając tytuł mistrzyni Polski seniorów (w. 65 kg.).

Bardzo się cieszę z kolejnego tytułu. Teraz przede mną jeszcze starty w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz w formule Low Kick, gdzie jestem mistrzynią amatorską i pro-am. Jednak moim celem są tegoroczne Mistrzostwa Świata w Portugalii - powiedziała po wygranej Amelia Cymerman.

Bardzo cieszą mnie występy wszystkich moich podopiecznych, Amelia i Maciek zdobyli tytuły mistrzów Polski i przepustki ma Mistrzostwa Europy i Świata. Janek i Justyna potraktowali sparingowo te mistrzostwa, taki był cel, gdyż stawiamy na Galę Krwawy Sport i Puchar Świata w Austrii - podsumował występ włocławian Daniel Tobjasz.