Anwil Włocławek przełamał niemoc, Twarde Pierniki Toruń znów z porażką [zdjęcia]

Piotr Bednarczyk
Anwil Włocławek - Arriva Twarde Pierniki Toruń 86:79.
Anwil Włocławek - Arriva Twarde Pierniki Toruń 86:79. Oliwia Nowak
To był mecz na przeciętnym poziomie, obie ekipy mnożyły straty. Ostatecznie w Hali Mistrzów Anwil Włocławek pokonał Arrivę Twarde Pierniki Toruń 86:79.

We Włocławku spotkały się drużyny, którym ostatnio wybitnie nie szło. Ktoś musiał przerwać złą passę. Udało się to włocławianom.

Torunianie, niemal już tradycyjnie, dobrze rozpoczęli spotkanie. W 4. minucie prowadzili 19:11. Potem jednak Gordon zastąpił Personsa na rozegraniu, co bezwzględnie wykorzystali gospodarze dwukrotnie przechwytując piłkę. W ostatniej minucie pierwszej kwarty Anwil wyszedł na prowadzenie 23:21, ale ostatecznie przegrał ją 23:25.

Przez całą drugą kwartę wygrywali torunianie. Świetnie grali obcokrajowcy gości, czego z kolei nie można powiedzieć o graczach krajowych. Włocławianie w kolei razili nieskutecznością. W połowie meczu było 42:47.

Warto przeczytać

Gospodarze wyszli na drugą część z agresywną obroną. Bardzo szybko „złapali” wprawdzie pięć przewinień, ale taktyka okazała się skuteczna. Po wolnych Williamsa w 24. min. wyszli na prowadzenie 51:50. Gra gości zupełnie się posypała, straty mnożył Persons. Wróciły wszystkie stare grzechy ekipy Cedrica Heitza. Niesieni dopingiem kibiców włocławianie zaczęli grać świetnie w ataku. Goście nie mieli pomysłu na grę, zdobyli w trzeciej kwarcie tylko 12 punktów i przed ostatnią częścią przegrywali 59:67.

W czwartej kwarcie tylko na chwilę miejscowym kibicom zadrżały serca - gdy w 37. min. było tylko 76:72, a goście mieli piłkę. Dwie straty Personsa (w sumie Amerykanin miał ich osiem!) jednak wyjaśniły sytuację. Anwil wygrał w meczu błędów 86:79 i przedłużył szanse na awans do play off. Twarde Pierniki nie wykorzystały niezbyt dobrej postawy włocławian i kontynuują feralną serię.

W kolejnych meczach Anwil Włocławek podejmie 23 marca MKS Dąbrowa Górnicza (godz. 20.30), a Twarde Pierniki zagrają z Kingiem w Szczecinie 26 marca (16.30).

Anwil Włocławek - Arriva Twarde Pierniki Toruń 86:79

Kwarty: 23:25, 19:22, 25:12, 19:20
Anwil: Nowakowski 13 (1), Łączyński 13 (3), Moore 9 (1), Sobin 6, Petrasek 5 oraz Sanders 15, Williams 14 (1), Greene Iv 6 (2), Bojanowski 3 (1), Słupiński 2
Twarde Pierniki: Gibbs 24 (3), Brunk 13, Persons 14 (1), Kenić 7, Diduszko 3 (1) oraz Walton 10, Cel 5, Gordon 3 (1), Tomaszewski 0