Anwil Włocławek - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 107:88 w 18. kolejce EBL. Nokaut w 4. kwarcie i urodzinowy prezent dla trenera [zdjęcia]

Krzysztof Wypijewski
W hicie Energa Basket Ligi Anwil Włocławek wygrał z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 107:88. Zdjęcia

Anwil Włocławek - ARGED BM Stal Ostrów Wielkopolski 107:88

Kwarty: 16:25, 29:22, 27:22, 35:19.
Anwil: Mathews 38, Łączyński 14, Petrasek 18, Dimec 6, Bell 8 oraz Dykes 19, Olesinski 0, Bojanowski 2, Szewczyk 0, Frąckiewicz 2.
Stal: Palmer jr. 19, Drechsel 4, Simmons 20, Young 14, Kulig 15 oraz Florence 11, Andersson 0, Mokros 0, Wojciechowski 0, Garbacz 5.

Anwil Włocławek znakomicie rozpoczął sobotni mecz. Po trafieniach Luke’a Petraska oraz Jonaha Mathewsa (za 3) miejscowi objęli prowadzenie 5:0. Potem coś się jednak zacięło. Włocławianie zaczęli pudłować na potęgę. Wykorzystali to goście, zdobywając 19 oczek z rzędu.

W 2. kwarcie gospodarze ruszyli w pościg. Impuls dał Kyndall Dykes, który zdobył 6 punktów i w 13. minucie Anwil Włocławek przegrywał zaledwie 24:25. W tym momencie koszykarzom z Kujaw ponownie rozregulowały się jednak celowniki, a Stal odskoczyła na 9 oczek (42:33). W końcówce, dzięki „trójkom” Mathewsa i Jamesa Bella (każdy trafił zza łuku po dwa razy), udało się zniwelować straty do 2 pkt. Mistrzowie Polski schodzili do szatni przy prowadzeniu zaledwie 47:45.

Po zmianie stron trwała zacięta walka. Liderami Anwilu Włocławek byli Mathews oraz Dyke. Dzięki trafieniu tego drugiego - na 2 minuty i 22 sekundy przed końcem 3. kwarty - nasz zespół odzyskał prowadzenie (67:66). Przed finałową odsłoną wieczoru „Rottweilery” prowadziły 72:69.

Końcowe dziesięć minut to początkowo wojna nerwów. Po pewnym czasie włocławianie narzucili swój rytm gry i wygrali ostatecznie 107:88. Kluczem okazały się rzuty za 3 pkt (sześć w 4. kwarcie, siedemnaście w całym meczu). Kapitalnie spisał się Mathews, zdobywca aż 38 punktów (7/8 za 2, 8/12 za 3!). Anwil Włocławek grał bardzo zespołowo, notując aż 28 asyst (Stal tylko 14).

Kolejne ligowe spotkanie Anwilu Włocławek rozegra w niedzielę, 16 stycznia. Tego dnia zawita do Bydgoszczy na starcie z Enea Abramczyk Astorią.

Zapis relacji na żywo

Anwil Włocławek - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

W hicie Energa Basket Ligi Anwil Włocławek gral z zespołem Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski.
19:15

Końcówka to już popis gry włocławian. - Dziękujemy, dziękujemy - na trybunach, a Anwil wygrał ostatecznie 107:88. Najwięcej punktów dla Anwilu: Mathews 38, Dykes 19, Petrasek 18, Łączyński 14; a dla gości: Simmons 20, Palmer 19, Young 14.

19:12

Mathews za 3, potem wsad Bella. 101:86 da włocławian na minutę przed końcem. Fantastyczny mecz pierwszego z wymienionych już 38 punktów, w tym 8 "trójek".

19:10

96:86 na nieco ponad minutę przed końcem czwartej kwarty.

19:09

Łączyński do Dykesa, a ten trafia z dystansu. 92:81 i rozpoczyna się już feta włocławskich kibiców.

19:07

Niesportowe przewinienie Kuliga, gdy Łączyński konstruował kontrę włocławian. "Łączka" dwukrotnie chybił jednak z linii rzutów wolnych, ale później zrehabilitował się celną trójką. 89:81 w Hali Mistrzów i 3 minuty gry przed nami.

19:04

Czas dla Stali, na 4 minuty przed końcem meczu. Przed momentem Łączyński trafił z dystansu, a Anwil wprowadzi już 86:81.

18:59

Mathews - ósma "trójka"! Sędziowie jednak zmieniają wynik - jednak dwa punkty i 83:79. Jeszcze 5 minut gry.

18:57

Kulig za 3, ale po chwili odpowiedź Petraska. 81:79 dla Anwilu.

18:55

Ostatnią kwartę celnym rzutem z dystansu rozpoczął Florence, doprowadzając tym samym do remisu. Wsadem po kontrze odpowiedział jednak Bojanowski - 74:72.
Kibiców Anwilu na chwilę uciszył Palmer, ale po chwili Dykes popisał się skutecznym rzutem z półdystansu. 76:74 dla gospodarzy, a jeszcze nieco ponad 7 minut gry w tym meczu.

18:49

Po siódmej dziś "trójce" Mathewsa 70:66.  Później spod kosza nie trafił jednak Frąckiewicz, a w kontrze z dystansu skuteczny był Florence.  Wściekły Mathews szybko ruszył pod kosz i trafił. Po trzeciej kwarcie 72:69!

18:43

Mathews (24 punkty) i Dykes (14) są głównymi strzelbami Anwilu. Po dwóch celnych rzutach tego drugiego Anwil po raz pierwszy od stanu 5:0 na prowadzeniu! Jest 67:66. Nieco ponad 2 minuty do końca trzeciej karty.

18:40

Stal prowadzi połowie trzeciej kwarty 62:59.

18:36

Trzecie kwarta już trwa. Po trzech minutach gry, to ostrowianie prowadzili 56:50. Wydawało się, że po "trójce" Mathewsa i wsadzie Petraska, włocławianie złapią odpowiedni rytm gry. Przeszkodził w tym jednak Kulig, który także trafił z dystansu.

18:16

Ostatnia akcja Stali w tej kwarcie zakończona celnym rzutem Garbacza z dystansu.  W odpowiedzi "trójka" Bella.  Anwil przegrywa po dwóch kwartach, ale już tylko 45:47.

Punkty do tej pory zdobywali. Anwil: Mathews 16, Łączyński 2, Petrasek 5, Dimec 6, Bell 6, Dykes 8, Frąckiewicz 2; Stal: Palmer 8, Drechel 4, Simmons 10, Young 8, Kulig 7, Florence 5, Andersson 0, Mokros 0, Wojciechowski 0, Garbacz 5.

18:12

42:44 na minutę przed końcem drugiej kwarty, głównie dzięki świetnej postawie Mathewsa - już 16 punktów, w tym 4 "trójki".

18:03

Twardsza gra w obronie Anwilu przynosiła efekty. Po kontrze trafili Frąckiewicz i Dykes, niwelując stratę naszej drużyny do punktu. Później znów seria punktowa graczy Stali - i mamy 24:31 na nieco ponad 6 minut przed końcem drugiej kwarty.

17:56

Trener Igor Milic już po minucie pierwszej kwarty poprosił o czas dla swojej drużyny. Anwil bowiem rozkręca się, dwukrotnie trafił Dykes i jest już tylko 20:25. A na trybunach: kto nie skacze, ten z Ostrowa.

17:53

Pierwsza kwarta zakończona zwycięstwem gości 25:16. Punktowym liderem przyjezdnych jest Simmons - 10 punktów, najskuteczniejszym graczem Anwilu jest Mathews - 6.

17:48

3/13 (2/6 za 2, 1/7 za 3) to skuteczność gry włocławian przez pierwsze 8 minut gry. Stal prowadzi 23:11.

17:44

Czas dla Anwilu na 4 minuty przed końcem pierwszej kwarty, a na trybunach drobne zamieszki. Doszło do starcia grupy kibiców z Ostrowa i Włocławka, wkroczyć musieli ochroniarze.

17:35

Świetnie mecz rozpoczął Anwil - 2 punkty Petraska, "trójka" Mathewsa i było 5:0. Potem cieszyła się jednak grupa fanów gości, którzy zdobyli 16 "oczek" z rzędu.

17:32

Anwil rozpoczyna mecz w składzie: Mathews, Łączyński, Petrasek, Dimec, Bell, a goście: Palmer, Dreschel, Simmons, Young, Kulig.

17:25

Gromkimi brawami przez miejscowych fanów został przywitany trener Przemysław Frasunkiewicz, który obchodzi dziś urodziny. Zupełnie inaczej - powracający do składu Stali - Jakub Garbacz.

17:02

Atmosfera przed Halą Mistrzów we Włocławku

16:53

Rekord frekwencji zostanie pobity?

Do tej pory najwyższa frekwencja na meczach Anwilu w tym sezonie wynosiła 3815 fanów. Dziś do Włocławka, przybędzie ponad 100-osobowa grupa kibiców z Ostrowa. Wydaje się, że rekord może zostać dziś pobity.

Anwil Włocławek - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 107:88 w...