Anwil Włocławek - ENEA Astoria Bydgoszcz 90:71 w 10 kolejce EBL. Derby dla Anwilu [zdjęcia]

Dariusz Knopik
W derby walczono o każdą piłkę, ale skuteczniejsi byli gracze Anwilu Włocławek (na biało) Anwil Włocławek
W zaległym meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi Anwil Włocławek pokonał w Hali Mistrzów Eneę Astorię Bydgoszcz.

Anwil Włocławek - ENEA Astoria Bydgoszcz 90:71

Kwarty: 23:9, 28:21, 12:19, 27:22.
ANWIL: Clarke 16 (4x3, 7 as.), Radić 14 (11 zb.), Moore 10 (9 zb., 6 as.), Green 7 (1x3), Sulima 2 - Booker 16 (9 as.), Lichodiej 15 (4x3), Mielczarek 7 (1x3), Bogucki 3, Pluta 0, Tomaszewski 0.
ENEA ASTORIA: Nizioł 16 (4x3), Gabrić 13 (1x3), Sanders 13 (7 as.), Frąckiewicz 6, Krasuski 0 - Chyliński 14 (4x3), Nowakowski 4, Loncar 3, Aleksandrowicz 2.

Włocławianie po ostatnich trzech porażkach z rzędu przystąpili do tego meczu mocno zdeterminowani. Od początku grali ostro i zdecydowanie. Takie nastawienie zaskoczyło bydgoszczan, którzy z kolei byli przed meczem w dobrych nastrojach po ostatnich dwóch wyjazdowych wygranych.

Anwil Włocławek grał skutecznie. W pierwszej kwarcie trafił 10 z 20 rzutów, wobec tylko 4 celnych trafień z 23 oddanych przez zawodników Astorii. Zdominował też walkę na tablicach (14-9), popełnili też mniej strat niż bydgoszczanie (3-7).

W drugich 10 minutach jeszcze koszykarze Anwilu Włocławek podkręcili tempo. W 16. minucie prowadzili różnicą aż 30 punktów (48:18)! W końcówce tej części gry gościom udało się zniwelować część strat. Niestety, statystycznie prezentowali się dużo gorzej od Anwilu Włocławek.

Po przerwie bydgoszczanie odrabiali straty. Najniżej przegrywali różnicą 9 punktów w 26. minucie. Wtedy notowali najlepszy fragment, a skutecznie grał Jakub Nizioł. Na więcej Anwil Włocławek już nie pozwolił i w czwartej kwarcie wrócił do dobrej dyspozycji sprzed przerwy.

Krzysztof Sulima dla kkwloclawek.pl: - Jest zwycięstwo i pewien oddech. Mam nadzieję, że będziemy tak grać w kolejnych meczach. W trzeciej kwarcie za bardzo chcieliśmy uciec na większą liczbę punktów, przez co nie trafialiśmy rzutów. Najważniejsze, że w obronie graliśmy konsekwentnie i z takim samym zaangażowaniem jak w pierwszej połowie, dzięki czemu Enea Astoria zbliżyła się wyłącznie na 10 punktów. Kiedy jednak rywale złapali kontakt, to my wrzuciliśmy wyższy bieg i znów odskoczyliśmy. To ważna wygrana na przełamanie.

Po tej wygranej Anwil Włocławek awansował na 12. pozycję (4 wygrane, 6 porażek), Enea Astoria jest lokatę wyżej.
W następnym meczu włocławianie podejmą Spójnię Stargard (początek godzina 17.35), a bydgoszczanie zagrają u siebie z Polpharmą Starogard Gdański. Oba mecze mają się odbyć w niedzielę.

Wideo. Konferencja prasowa po meczu Anwil Włocławek - ENEA Astoria Bydgoszcz 90:71