Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 79:70 w 7. kolejce EBL w sezonie 2022/23 [zdjęcia]

Piotr Bednarczyk
Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 79:70
Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 79:70 Oliwia Nowak
W 7. kolejce Energa Basket Ligi Anwil Włocławek podejmował Grupę Sierleccy Czarnych Słupsk. Kibice zgromadzeni w Hali Mistrzów oglądali ciekawe widowisko.

1. Kwarty: 32:11, 12:22, 17:15, 18:22
  2. Anwil: Petrasek 14 (1), Moore 13 (1), Słupiński 12, Bostic 11, Woroniecki 3 (1) oraz Sobin 12, Greene Iv 9 (1), Łączyński 3 (1), Nowakowski 2
  3. Czarni: Watkins 14 (1), Musiał 12 (4), Coleman 8 (2), Dileo 8 (2), Witliński 7 oraz Leończyk 10, Chyliński 7 (2), Lake 4, Jankowski 0

Włocławianie bardzo mocno „weszli” w mecz. W 5. minucie, po rzucie Sobina było 18:4, a krótko potem, po punktach Słupińskiego, 25:7. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 32:11. Więcej niż cały zespół gości zdobył były gracz Czarnych Słupiński - 12 przy stuprocentowej skuteczności!

W drugiej kwarcie już tak dobrze nie było. Goście trzy razy z rzędu trafili za trzy punkty (dwukrotnie Coleman, raz Musiał) i w 16. min. przewaga zmalała do 10 punktów (36:26). Gra zrobiła się chaotyczna, na chwilę nawet różnica zmalała do siedmiu „oczek”, ale ostatecznie na przerwę w połowie meczu gospodarze schodzili z jedenastopunktową zaliczką (44:33).

W trzeciej kwarcie Anwil Włocławek uporządkował już grę. Obie ekipy grały niemal kosz za kosz. Przewaga gospodarzy wzrosła do 13 punktów. Na siedem minut przed końcem Anwil Włocławek prowadził 69:52 i sytuacja wydawała się całkowicie opanowana. Goście jednak nie poddawali się - zdobyli 13 punktów przy zaledwie trzech Anwilu Włocławek i na 164 sekundy przed końcem przewaga zmalała do siedmiu „oczek”. Ostatecznie po nerwowej końcówce udało się jednak gospodarzom obronić zwycięstwo.

Dodajmy, iż gościem na niedzielnym meczu był Igor Milicić, selekcjoner reprezentacji Polski, który zdobył z Anwilem dwa mistrzostwa Polski.

Teraz w rozgrywkach przerwa reprezentacyjna. Kolejny mecz Anwil Włocławek rozegra 17 listopada w Toruniu z Twardymi Piernikami (godz. 17.30).

Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk na żywo

Mecz 7. kolejki Energa Basket Ligi.
17:1506.11.2022

Bostic wykorzystał dwa rzuty wolne, z dystansu nie trafił Musiał i było 77:70 na 8 sekund przed końcem. Greene dorzucił jeszcze dwa punkty z wolnych i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 79:70.

17:0606.11.2022

Moore trafił z dystansu i Anwil prowadził 75:65 na półtorej minuty przed końcem. Włocławianie tej przewagi nie mogli już utracić w takim czasie, choć goście doprowadzili jeszcze do stanu 75:70.

17:0206.11.2022

Łączyński z dystansu! To był jego pierwszy rzut w tym meczu. 72:60 na 3 minuty przed końcem, ale to nie był decydujący cios.

Szybko punkty dla Czarnych zdobył Watkins, a "trójkę" dorzucił Musiał. Na nieco ponad dwie minuty przed końcem meczu było już tylko 72:65 dla Anwilu.

16:5706.11.2022

Na 5 minut przed końcem meczu Czarni zmniejszyli stratę do 12 punktów, a po serii niecelnych rzutów "trójkę" dorzucił jeszcze Musiał.

16:5006.11.2022

Okres dwóch minut czwartej kwarty dla Anwilu - 6:2. Trener Czarnych poprosił o przerwę, bo jego ekipa przegrywa już 50:67.

16:4706.11.2022

Ostatecznie Anwil wygrał tę kwartę 17:15, a w całym meczu prowadzi 61:48.

16:4506.11.2022

Anwil prowadzi, ale już tylko 59:48 na 46 sekund do końca trzeciej kwarty. Akcją 3+1 popisał się Chyliński.

16:4006.11.2022

Anwil wydaje się kontrolować mecz. Utrzymuje dobrą skuteczność za 2 - 20/29, ale gorzej z dystansu - 3/16. Właśnie w "trójkach" i asystach w statystykach lepiej prezentują się koszykarzy Czarnych. W pozostałych elementach dominuje Anwil, szczególnie w punktach - jest 55:40 po 7 minutach gry w trzeciej kwarcie.

16:3306.11.2022

Trwa już trzecie kwarta tego spotkania, podczas której mogliśmy zobaczyć między innymi efektowny wsad Petraska, blok i "trójkę" tego samego gracza. 51:37 po 3 minutach gry w tej odsłoni meczu.

16:1306.11.2022

44:33 po dwóch kwartach. Czarni odrobili w tej części meczu 10 punktów.

Najwięcej punktów dla Anwilu: Słupiński 12, Bostic 7, Moore 6; dla gości: Coleman 8, Witliński 7, Lake 4.

16:0606.11.2022

W drugiej kwarcie Anwil nie gra już tam dobrze, przegrywa okres 6 minut gry w tej odsłonie meczu 4:12. Włocławianie nie trafiają z dystansu nawet z dobrych pozycji - 2/11. Robią to za to między innymi Musiał i Coleman. Już tylko 36:26 dla gospodarzy.

15:5106.11.2022

To była koncertowa kwarta w wykonaniu Anwilu. Włocławianie grają agresywnie w obronie i zmusili Czarnych do popełnienia 8 strat. Do tego dołożyli świetną skuteczność spod kosza - 11/12.  Punktowo bryluje zwłaszcza Dawid Słupiński, który rzucił już 12 punktów.  Jest 32:11!

15:5006.11.2022

Świetna praca w obronie Nowakowskiego i Słupińskiego. Kontra Anwilu i "trójka" Woronieckiego. 30:9 dla gospodarzy po 9. minutach gry.

15:4006.11.2022

Podczas pierwszej dziś przerwy wielkimi brawami kibice przywitali Igora Milicica. Trenera naszej reprezentacji, który wcześniej doprowadził Anwil do mistrzostwa Polski

15:3506.11.2022

Anwil po nieco ponad dwóch minutach prowadził 8:4, a wszystkie punkty dla włocławian zdobył Dawid Słupiński, były gracz Czarnych.

Potem, dzięki dobrej postawie w obronie, miejscowi mieli dwie okazje do kontraktataków. Trafił Bostic, Petrasek popisał się akcją 2+1 i było 13:4.

15:2906.11.2022

Pierwsza "piątka" Anwilu dziś bez Łączyńskiego. Włocławianie rozpoczęli mecz w składzie: Moore, Bostic, Słupiński, Petrasek, Woroniecki, a goście: Musiał, Watkins, Witliński, Dileo, Coleman. A na trybunach wspaniała atmosfera.

15:0906.11.2022

W niedzielę koniec maratonu. Poturbowana przez kontuzje drużyna od trzech tygodni gra mecze co 3-4 dni. Po meczu z Czarnymi przerwa dla reprezentacji, Anwil będzie mógł odpocząć, a trener Frasunkiewicz spokojnie popracować i jeszcze lepiej dopasować Lee Moore'a do drużyny.

Przed przerwą warto jednak poprawić pozycję w PLK, a w niedzielę bardzo ciekawie zapowiadający się mecz z rywalem, który także na razie nie zachwyca. W poprzednim sezonie Anwil ograł ten zespół w rywalizacji o brązowy medal, ale w tym roku obie drużyny borykają się z kłopotami. W Słupsku są nieco większe pieniądze niż w poprzednim sezonie, ale nie ma to przełożenia na wyniki. Czarni mają bilans 3-3, a dwa ostatnie mecze to dwie porażki ze Śląskiem i Legią.

15:0806.11.2022

We Włocławku wciąż huśtawka nastrojów: po ważnym zwycięstwie ligowym z Kingiem Szczecin przyszła niespodziewana porażka ze Sportingiem Lizbona w FIBA Europe Cup. Anwil zagrał bardzo źle w ataku, ale trener Frasunkiewicz zastrzeżenia miał przede wszystkim do defensywy i zaangażowania swojego zespołu.