Anwil Włocławek - GTK Gliwice 95:71 w 13. kolejce EBL. Dziesiąta wygrana w sezonie 2021/22 [zdjęcia, relacja]

Online
Anwil Włocławek - GTK Gliwice
Anwil Włocławek - GTK Gliwice PC
Anwil Włocławek pokonał w Hali Mistrzów GTK Gliwice 95:71 w ramach 13. kolejki EBL. Zdjęcia.

Anwil Włocławek - GTK Gliwice 95:71

• Kwarty: 21:17, 30:15, 27:18, 17:21)
  • ANWIL: Mathews 19, 5 as., Petrasek 13 (1), Szewczyk 12 (3), Bell 10 (2), Łączyński 0, 8 zb., 10 as. oraz Woroniecki 13 (2), Olesinski 11 (1), 6 zb., Dimec 10, Bojanowski 5 (1), Komenda 2, Gallus 0.
  • GTK: Fortune 11 (1), Stumbris 10 (3), Hinds 8 (1), Ramstedt 7, Gołębiowski 4 oraz Put 14 (3), Radwański 9 (3), Wiśniewski 5 (1)

Szymon Szewczyk przed meczem odebrał nagrodę dla najlepszego gracza poprzedniej kolejki i szybko udowodnił, że była jak najbardziej zasłużona. Dwukrotnie trafił z dystansu i Anwil Włocławek rozpoczął od prowadzenia 10:5. Gliwiczanie cztery ostatnie swoje mecze przegrali różnicą 127 pkt, ale w Hali Mistrzów początkowo radzili sobie nieźle. Anwil miał problemy ze skutecznością, zwłaszcza w rzutach z dystansu.

Debiutujący w EBL mistrz Europy z 2017 roku Ziga Dimec pojawił się na parkiecie w 6. minucie, ale pierwsze wejście nie było udane dla Słoweńca. Dwa razy trafił z wolnych, ale też został zablokowany pod koszem, popełnił też prostą stratę. Ostatecznie w 17 minut miał 4/7 z gry, 3 zbiórki, 3 straty, asystę i blok. Na ocenę przydatności dla Anwilu Włocławek trzeba poczekać na mecz z mocniejszym rywalem.

Właśnie jednak od dwóch udanych akcji Dimeca pod koszem zaczął się odjazd Anwilu Włocławek w 2. kwarcie. Z dystansu trafiali rezerwowi Olesiński i Woroniecki, Mathews ogrywał rywali w penetracjach pod kosz (35:25 w 14. minucie). Włocławianie lepiej bronili, przyspieszyli swoje akcje ofensywne i przewaga systematycznie rosła. Gliwiczanie w pełni potwierdzali statystyczne miano najgorzej broniącej drużyny w EBL, a w ataku ograniczali się do indywidualnych i mało skuteczność akcji (4/16 za 2 do przerwy).

Po przerwie Anwil Włocławek całkowicie panował na parkiecie, a przewaga w 3. kwarcie sięgnęła 28 punktów. GTK nie miało żadnych atutów. Najlepszy strzelec gliwickiego zespołu Jabarie Hinds miał 3/11 z gry, a cały zespół tylko 39 procent.

Dla trenera Przemysława Frasunkiewicza to była idealna okazja, aby ogrywać z drużyną nowego środkowego, a także sporo minut dostali zmiennicy, m.in. pierwsze punkty w sezonie zdobył Rafał Komenda, a najlepszy mecz w EBL zagrał Marcin Woroniecki.

Anwil Włocławek - GTK Gliwice 95:71 w 13. kolejce EBL. Dzies...

Terminarz, wyniki meczów Anwilu Włocławek w sezonie zasadniczym EBL 2021/22

• 2.09.2021, g. 20:30: Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Anwil 64:75 - relacja
  • 11.09.2021, g. 17:30: Anwil - Enea Zastal BC Zielona Góra 89:82 - relacja
  • 18.09.2021, g. 17:30; Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Anwil 66:79 - relacja
  • 25.09.2021, g. 17:30: Anwil - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 77:58 - relacja
  • 03.10.2021, g. 17:30: WKS Śląsk Wrocław - Anwil 74:80 - relacja
  • 10.10.2021, g. 19:30; Asseco Arka Gdynia - Anwil 78:83 - relacja
  • 15.10.2021, g.17:30; Anwil - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - 75:80 - relacja