Anwil Włocławek - HydroTruck Radom 108:89. Popis mistrzów, którzy zagrają w finale Suzuki Pucharu Polski 2020 [relacja]

Trzynaście lat Anwil Włocławek czeka na Puchar Polski. W niedzielę będzie miał szanse odzyskać trofeum, bo w półfinale turnieju finałowego w Warszawie mistrzowie Polski pokonali HydroTruck Radom.

Anwil Włocławek - HydroTruck Radom 108:89 (23:30, 28:13, 31:19, 26:27)
ANWIL: Ledo 16 (4), 9 zb., 6 as., Dowe 15 (2), 7 zb., 7 as., Jones 15, 8 zb., Sokołowski 14 (4), Freimanis 13 oraz Simon 26 (5), Sulima 5, Szewczyk 4, Wadowski 0, Bednarek 0, Piątek 0.
HYDROTRUCK: Camphor 24 (4), Lindbom 13 (3), Piechowicz 12 (2), Trotter 9 (2), Bogucki 7 oraz Wall 10 (2), Zegzuła 10 (2), Wątroba 4, Lewandowski 0.

Anwil Włocławek, jednak bez kontuzjowanego McKenzie Moore;a, rozpoczął od prowadzenia 7:0, ale potem został zasypany "trójkami". Hydro-Truck zagrał niesamowitą kwartę, trafiając w pierwszych 10 minutach 8 razy na 14 prób za 3. Nie do zatrzymania był Rod Camphor - 16 pkt i 6/10 z gry w 1. kwarcie.

Bardzo źle funkcjonowała obrona włocławian, zbyt wolny był powrót pod własny kosz, radomianie prostymi środkami kreowali pozycje na dystansie. Tak jak dzień wcześniej z TBV Startem Lublin, musieliśmy trochę poczekać na Anwil Włocławek w odpowiedniej formie. Jeszcze w połowie 2. kwarty HydroTruck prowadził 10 punktami, ale rywala z uderzenia wybiła agresywniejsza strefa 1-3-1.

Radomianie zostali zmuszeni do trudnych rzutów, skuteczność spadała na łeb i na szyję, a Anwil odpowiedział wspaniałą serią 18:0. Gdy przestały wpadać rzuty z dystansu, to HydroTruck zaliczył ponad 5 minut bez punktu.

Po przerwie Anwil Włocławek pociągnął jeszcze run do imponujących 20 punktów. Potem nasz zespół już kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie, cały czas bardzo dobrze grając w obronie. Jeszcze w 3. kwarcie przewaga przekroczyła 20 punktów.

QUIZ. Anwil Włocławek w rozgrywkach Pucharu Polski. Co pamiętasz z ostatniego sukcesu?

Do wielkiej formy wraca Chase Simon, który trafił 9 z 16 rzutów z gry, Anwil dominował pod tablicami (48:34), miał aż 28 asyst. Niestety, do kontuzjowanego Moore'a dołączył Shawn Jones, który po przerwie zszedł z parkietu z urazem pachwiny.

Terminarz/wyniki Suzuki Puchar Polski - Warszawa 2020

Czwartek
g. 18.00 Hydro-Truck Radom - Legia Warszawa 85:58
g. 20.00 Anwil Włocławek - TBV Start Lublin 87:81

Piątek.
g. 18.00 ćwierćfinał Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefl Sopot (Polsat Sport Extra) 82:75
g. 20.30: Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia (Polsat Sport Extra) 80:71

Sobota:
g. 14.45 półfinał HydroTruck - Anwil (Polsat Sport Extra)
ok. g. 17.15 konkurs wsadów, ok. g. 17.45 konkurs rzutów za 3 (Polsat Sport Extra);
g. 19.00 półfinał Stelmet Enea - Polski Cukier (Polsat Sport Extra)

Niedziela
g. 17.45 finał (Polsat Sport Extra) Anwil Włocławek -

Trenerzy koszykarzy Anwilu lub Nobilesu - rozpoznajesz ich na zdjęciach?

Wideo. Trener Igor Milicić i Chris Dowe po meczu Anwil Włocławek - Astoria Bydgoszcz 76:70. 19. kolejka EBL