Anwil Włocławek - Legia Warszawa 105:79 w 17. kolejce EBL. 13. wygrana w sezonie [relacja, zdjęcia]

JP/MG/Pcz
Fotorelacja z meczu Anwil Włocławek - Legia Warszawa rozegranego Hali Mistrzów. Anwil Włocławek zanotował 13. wygraną w sezonie. W sobotę w Hali Mistrzów pewnie pokonał Legię Warszawa. Tylko na początku Anwil Włocławek miał kłopoty. Przegrywał 1:8, ale szybko odrobił straty (seria 8:0). Solidną przewagę Anwil Włocławek zbudował sobie 3. kwarcie.

Wideo. Trener Igor Milicić i Igor Wadowski po meczu Anwil Włocławek - Legia Warszawa 105:79

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 105:79 (25:23, 25:16, 31:18, 24:22)
ANWIL: Ledo 16 (5), Jones 15, 8 zb., Sulima 11 (1), Dowe 10 (1), 6 zb., 6 as., Sokołowski 7 (1) oraz Karolak 15 (3), Wroten 8, Wadowski 8 (1), Szewczyk 8 (1), Freimanis 4, Bednarek 3 (1), Piątek 0.
LEGIA: Michalak 30 (6), Milovanović 18, 7 zb., Pinder 11, 9 zb., Kowalczyk 10 (2), Matczak 1 oraz Dukes 4, Linowski 3 (1), Sadowski 0.

Najwyższe prowadzenie (różnicą 26 punktów) miało miejsce na początku końcu 4. kwarty kiedy to podstawowi włocławianie (Ledo, Wroten, Sokołowski, Freimanis) byli już na ławce rezerwowych. Odpoczywali przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów w Belgii. Bardzo dobrze w zespole gości spisywali się byli koszykarze Anwilu Włocławek Milan Milovanović (18) i Michał Michalak (30).

Kibice i Cheerleaders Włocławek podczas meczu Anwil Włocławe...

To był mecz pełen podtekstów: Jakub Karolak latem z Legii przeniósł się do Włocławka. Zastąpił w składzie Michała Michalaka, który w trakcie sezonu dołączył do Legii po zdobyciu mistrzostwa z Anwilem. Podobnie jak Milan Milovanović, któremu zupełnie nie udał się epizod w zespole mistrzów Polski. Duet ekswłocławian do przerwy zdobył w sumie 26 punktów dla gości.

Legia długo okupowała ostatnie miejsce w PLK, ale ostatnio ograła Polski Cukier. Także we Włocławku goście zaczęli bardzo obiecująco. Dobrze bronili i w 1. kwarcie wymusili aż 7 strat Anwil. Spod kosza punktował Milovanović, z dystansu trafiali Michalak i Kowalczyk. Właśnie Michalak trzymał Legię w grze w 2. kwarcie, gdy trzy razy w krótkim czasie trafił z dystansu.

Wtedy Legia jeszcze prowadziła 3 punktami, ale nie miała odpowiedzi na duet Ricky Ledo - Shawn Jones. Pierwszy trafiał z dystansu, drugi zbierał w ataku i fizycznie dominował nad wysokimi rywala. Ledo do przerwy uzbierał aż 16 punktów, trafiając 5 z 9 rzutów z dystansu.

Po przerwie mistrzowie Polski już dominowali: coraz lepiej bronili, zmusząjąc Legię do trudnych rzutów z dystansu, bardzo szybko rozgrywali swoje akcje ofensywne. Trener Igor Milicić mógł dać odetchnąć swoim gwiazdom, bo świetnie i z dużym zaangażowaniem grali zmiennicy

Najlepsze mecze w sezonie zaliczyli Igor Wadowski - bezbłędny z gry i rzutów wolnych, Krzysztof Sulima - 5/7 z gry i Jakub Karolak - 5/10 z gry. W ostatniej minucie swoje pierwsze punkty w lidze zdobył 17-letni Oliwier Bednarek.

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 105:79 w 17. kolejce EBL. 1...