Anwil Włocławek - Legia Warszawa 79:83 w meczu nr 1 półfinału EBL 2021/22. Dogrywka dla gości [zdjęcia]

Paweł Czarniak/LPN
Anwil Włocławek w Hali Mistrzów przegrał po dogrywce Legią Warszawa i w rywalizacji o finał EBL (do trzech zwycięstw) goście prowadzą 1:0. Zdjęcia.

ANWIL WŁOCŁAWEK - LEGIA WARSZAWA 79:83

• Kwarty: 14:22, 19:16, 19:18, 16:12, d. 11:15.
  • Anwil: Mathews 16, Łączyński 4, Petrasek 13, Dimec 8, Bell 23 oraz Dykes 6, Mich. Nowakowski 0, Szewczyk 6, Woroniecki 3.
  • Legia: Johnson 22, Kulka 7, Cowels 11, Kemp 7, Koszarek 3 oraz Abdur-Rahkman 10, Škifić 11, Kamiński 6, Wyka 6.

Legia Warszawa, która w ćwierćfinale rozbiła mistrzów Polski z Ostrowa (3:0 w serii), rozpoczęła z dużym animuszem. Doskonała obrona sprawiła, że w pewnym momencie goście odskoczyli na 11 oczek. W końcówce 2. kwarty włocławianie odrobili część strat i do szatni schodzili przy wyniku 33:38. Stołeczni mieli zdecydowanie lepiej nastawione celowniki - 46 proc. skuteczności rzutów z gry, przy zaledwie 34 proc. Anwilu Włocławek.

Po zmianie stron oglądaliśmy szaloną pogoń w wykonaniu miejscowych. Anwil Włocławek wyrównał dopiero na 6,6 sek. przed końcem po „trójce” Jamesa Bella.

W dogrywce gospodarze prowadzili już 79:73, potem 79:76. Kluczowy okazał się niesportowy faul Jonaha Mathewsa. Najpierw Łukasz Koszarek trafił raz z linii rzutów wolnych, po chwili z prawie 10 metrów przymierzył Robert Johnson i wygrana Legii stała się faktem.

Być może wynik byłby inny, gdyby nie kontuzja barku kapitana Anwilu Włocławek Kamila Łączyńskiego, której doznał w 28. minucie meczu.

Kolejne spotkanie tych ekip w piątek, także we Włocławku (godz. 17.30, transmisja w Polsacie Sport).

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 79:83 w meczu nr 1 półfinał...