Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 84:96. Trener Marcin Wożniak krytykuje koszykarzy i dziennikarzy! [zdjęcia]

PB/MG
Trener Anwilu Marcin Woźniak i
McKenzie Moore
Trener Anwilu Marcin Woźniak i McKenzie Moore Pcz
W niedzielnym meczu Energa Basket Ligi Anwil Włocławek przegrał na własnym parkiecie z PGE Spójnią Stargard 84:96. Goście aż 14 razy trafili z dystansu.

Wideo. Los Angeles Lakers w finale NBA, kibice dedykują zwycięstwo tragicznie zmarłemu Bryantowi. "Zrobiliśmy to dla Kobego"

Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 84:96

Kwarty: 8:24, 35:22, 18:25, 23:25

Anwil Włocławek: Clarke 21 (4), Moore 13 (1), Radić 11, Green 4, Sulima 3 (1) oraz Booker 19 (2), Lichodiej 5 (1), Bogucki 4, Pluta 2, Tomaszewski 2, Mielczarek 0

Spójnia: Covells Lii 28 (8), Tarrant 18 (2), Kostrzewski 9 (1), Steele 6, Śnieg 4 oraz Matczak 13 (1), Młynarski 11 (2), Gudul 7

W trzeciej minucie Anwil Włocławek przegrywał ze Spójnią 5:6, po czym... zdobył trzy punkty do końca pierwszej kwarty, przegrywając ją 8:24! Na początku drugiej części było jeszcze 10:27, ale później miejscowi wzięli się do pracy. M. in. dzięki „trójkom” Clarke’a (2), Lichodieja i Bookera w połowie meczu „zrobiło się” tylko 43:46.

Ta przewaga gości zmalała do zaledwie punktu (50:51) i wydawało się, że Anwil Włocławek opanował już sytuację po niefortunnym początku. Goście jednak nie załamali się, ostatecznie kończąc trzecią kwartę z dość solidną zaliczką (61:71), którą jeszcze powiększyli na początku czwartej części (61:79). Odnieśli zasłużone zwycięstwo 96:84. Anwil znów wypadł słabo, okazało się, że niedawne zwycięstwo z Astorią nie było żadnym przełamaniem.

Była to 7 porażka Anwilu Włocławek.

O wiele ciekawiej niż na parkiecie było na konferencji prasowej, gdzie wyraźnie sfrustrowany szkoleniowiec Anwilu Włocławek nie szczędził krytyki swoim zawodnikom i ...dziennikarzom.

Marcin Woźniak, trener Anwilu Włocławek na konferencji prasowej po meczu ze Spójnią:

Rywal był zdecydowanie lepszy. Chciał wygrać, grał z sercem czyli tak, jak powinna wyglądać drużyna, która walczy i zależy jej na zwycięstwie. Moi koszykarze nie obudzili się. Nie wiem, gdzie byli. To jest niedopuszczalne tak rozpocząć i skończyć mecz. Niektórzy zawodnicy byli na parkiecie 30 minut, a mieli tylko jedno lub nawet zero przewinień. Na zbiórce na Spójnia "zabiła".

Czemu tak krótko grali Pluta i Tomaszewski?

Nie będę już odpowiadał na te pytania. Są nudne i takie same co konferencje, bez względu na wynik meczu. Proszę sobie wrócić do wcześniejszych konferencji.