Anwil Włocławek - Trefl Sopot 84:86. Sensacyjne rozstrzygnięcie w Hali Mistrzów [zdjęcia]

Trefl Sopot sprawił sensację w 5. kolejce Energa Basket Ligi.

To co pokazali w ostatniej kwarcie podopieczni Igora Milicicia, jak sam podkreślił na konferencji prasowej trener, było kompromitacją jego podopiecznych, którą wziął jednak na siebie.

Anwil od początku powiększał przewagę z kwarty na kwartę. Na przerwę zszedł z 16. punktową przewagą 53:37. Trzecią część podopieczni Marcina Stefańskiego wygrali dwoma punktami. W ostatniej odsłonie wydawało się, że Anwil Włocławek kontroluje mecz. Tym bardziej, że parkiet musieli opuścić za pięć przewinień koszykarze Trefla Witalij Kowalenko i najskuteczniejszy do tego momentu Nana Foulland, zdobywca 18 punktów. Jego rolę przejął były koszykarz Anwilu Paweł Leończyk, który wraz z rozgrywającym Łukaszem Kolendą wziął ciężar odrabiania strat na swoje barki.

To co pokazał młody rozgrywający Trefla było szokiem dla kibiców Anwilu. Jego niewiarygodna gra i punkty dały cenne zwycięstwo przyjezdnym. Ostatnie pięć minut goście wygrali 23:2. W samej końcówce Łukasz Kolenda zachował zimną krew na linii rzutów wolnych, co przełożyło się na dwupunktowe zwycięstwo Trefla.

Włocławscy koszykarze opuszczali parkiet przy gwizdach sfrustrowanych kibiców. Czy to początek kryzysu czas pokaże. Pierwszą szansą na rehabilitację będzie wtorkowe spotkanie w Lidze Mistrzów o godz. 18, gdzie Anwil podejmuje w Hali Mistrzów francuski zespół E'lan Be'arnais Paul-Lacq-Orthez.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 84:86 (24:18, 29:19, 20:22, 11:27)

Anwil Włocławek: T. Wroten 16 (1), Ch. Dowe 14 (1), M. Sokołowski 13 (2), J. Karolak 10 (2), R. Freimanis 9 (1), K. Sulima 7, Ch. Simon 6, M. Milovanović 4, Sz. Szewczyk 5 (1).
Trefl Sopot: P. Leończyk 19, N. Foulland 18, Ł. Kolenda 16, C. Ayers 13 (3), C. Medlock 8, M. Kolenda 5 (1), M. Kurpisz 4 (1), W. Kowalenko 3 (1).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0