Anwil Włocławek - CSM Oradea
Anwil Włocławek - CSM Oradea Oliwia Nowak
Efektowne zwycięstwo, niezły debiut Sandersa i uhonorowany Tomasz Jankowski - to był dobry dzień w Hali Mistrzów. Anwil może się już szykować na ćwierćfinał FIBA Europe Cup.

Anwil Włocławek - CSM Oradea 74:66 (27:13, 14:22, 20:12, 13:19)

Anwil: Nowakowski 16 (3), Petrasek 12 (1), 8 zb., Greene 9 (1), Łączyński 8 (1), 6 as., Williams 4 oraz Sobin 17, Sanders 8 (2), Łazarski 0, Dawdo 0, Słupiński 0, Woroniecki 0, Bojanowski 0.
Oradea: Neal 16 (3), 8 as., Richard 12 (2), Tarolis 9 (1), Ogden 7 (1), Nicolescu 0 oraz Holt 9 (3), Marković 8 (2), Bostic 5 (1).

To był szczególny mecz. W barwach gości Josh Bostic, który jeszcze w ubiegłym tygodniu był graczem Anwilu Włocławek, obok niego także kolejny eksanwilowiec Nikola Marković, a w sumie aż siedmiu były graczy z PLK w składzie rumuńskiego zespołu.

Dla gospodarzy zadanie było proste: zwycięstwo to pieczęć na awansie do 1/4 finału FIBA Europe Cup. Lepiej zaczęli goście, którzy prowadzili 5:0, ale już w 1. kwarcie włocławianie narzucili własne warunki i zbudowali ponad 10-punktową przewagę. W 2. kwarcie goście odrobili straty po akcjach znanych z naszych parkietów Markovicia, Ogdea i Neala.

Po przerwie Anwil Włocławek kontrolował przebieg spotkania, świetni byli Michał Nowakowski i Josip Sobin. Goście swoich szans szukali przede wszystkim w rzutach z dystansu, oddali aż 43 prób, ale trafili tylko trzynaście.

Josh Bostic? Rozpoczął od pięciu niecelnych rzutów z dystansu, po przerwie za szóstym razem już trafił. W sumie zagrał 20 minut i z pewnością nie sprawił, że ktokolwiek za nim zatęsknił w Hali Mistrzów.

W barwach Anwilu Włocławek zadebiutował jego następca Victor Sanders. W niespełna 17 minut popełnił 5 fauli, ale też trafił 3/6 z gry, dołożył asystę i przechwyt.

Podczas meczu zostanie uhonorowany Tomasz Jankowski, który zostanie włączony w poczet „ESENcji Drużyny 30-lecia”. Popularny Jankes to jedna z legend Anwilu Włocławek. Grał we włocławskim klubie w latach 1994-97 i 1998-2001.

Tomasz Jankowski: - Moje serce bije bardzo mocno. Gdy dowiedziałem się, że taki zaszczyt mnie dotknął, że wśród 300 zawodników zapamiętaliście także moje akcje. To niesamowity dzień dla każdego zawodnika, gdy kibice i klub w ten sposób dziękuje za te sześć lat. To był dla mnie zaszczyt.