Anwil Włocławek wygrał na Cyprze i prowadzi w grupie FIBA Europe Cup

Kamil Łączyński
Kamil Łączyński Paweł Czarniak
Udany powrót Kamila Łączyńskiego po kontuzji i wreszcie pierwsze punkty Malika Williamsa. Anwil Włocławek wygrał z Keravnos i jest blisko awansu do ćwierćfinału FIBA Europe Cup w sezonie 2022/23.

Keravnos - Anwil 65:78 (15:21, 20:14, 12:27, 18:16)

Anwil: Greene 17 (2), Łączyński 13 (3), 7 as., Petrasek 9, Williams 6, Nowakowski 2 oraz Woroniecki 14 (4), Sobin 14, Bojanowski 2, Słupiński 1, Dawdo 0, Łazarski 0.

Ponad miesiąc koszykarze i kibice Anwilu Włocławek czekali na kolejne zwycięstwo. 21 grudnia 2022 roku drużyna pokonała 91:73 CSM Oradeę, a potem poniosła sześć kolejnych porażek w PLK i FIBA Europe Cup.

Włocławianie mecz na Cyprze rozpoczęli od gigantycznych problemów w ataku (zaledwie 3 pkt w 4 minuty). Dopiero wejście do gry Josipa Sobina (od razu trafienie i asysta) ożywiło akcje. Pod koniec kwarty Anwil Włocławek odrobił straty i w 8. minucie już wygrywał po drugiej "trójce" Kamila Łączyńskiego. Udany powrót do gry kapitana był w zasadzie jedyną dobrą informacją w 1. połowie.

W 13. minucie wreszcie doczekaliśmy się pierwszych punktów Malika Williamsa. W samą porę, bo Keravnos wyszedł właśnie na prowadzenie. Cypryjczycy nie bawili się w wyrafinowane akcje, tylko przy każdej okazji walili za 3 (5/18 do przerwy). To wystarczało na grający bardzo nerwowo Anwil Włocławek.

Po przerwie cały czas najważniejszą wartością dodaną po stronie włocławian był Łączyński. To po jego akcjach było 44:50 w połowie 3. kwarty. To od tych akcji rozpoczął się odjazd gości, którzy jeszcze w tej kwarcie powiększyli przewagę do 16 punktów. Decydująca była defensywa, gospodarze przez ponad 6 minut tej kwarty tylko raz trafili z gry.

Zwycięstwo w kolejnym meczu (1 lutego u siebie z Oradeą) zagwarantuje Anwilowi awans do najlepszej ósemki FIBA Europe Cup.

Inny mecz grupy L: CSM CSU Oradea - Brose Bamberg 95:84.