Anwil Włocławek wygrał z Tartu Ulikool Maks&Moorits 81:63 w drugim meczu w Lidze Północno-Europejskiej

Alex Olesiński zdobył 11 punktów (3x3) i zanotował 5 zbiórek
Alex Olesiński zdobył 11 punktów (3x3) i zanotował 5 zbiórek Paweł Czarniak
Dwie wygrane Anwilu Włocławek w Lidze Północno-Europejskiej. Zwycięstwa z zespołami: Tartu Ulikool Maks&Moorits 81:63 i Valmiera Glass Via 85:69.

Anwil Włocławek - Tartu Ülikool Maks & Moorits 81:63 (19:11, 24:22, 22:11, 16:19)
Anwil: Bigby-Williams 23, Bell 19, Olesinski 11, Petrasek 10, Mathews 6, Bojanowski 4, Kowalczyk 4, Dykes 2, Woroniecki 2, Łączyński
Tartu Ülikool: Elksnis 18, Saal 12, Wembl 9, Eelmae 8, Rosenthal 6, Suurorg 5, Peemot 3, Sepp 2, Jurgenstein 0, Urvik 0

W środę Anwil Włocławek pewnie pokonał estoński zespół. MVP meczu wybrany przez trenerów został Kavell Bigby-Williams, który zdobył 23 punkty, zanotował 11 zbiórek i 4 bloki. Pierwsze oficjalne punkty dla Anwilu Włocławek zdobył Marcin Woroniecki.

W niedzielę (24.10.2021, początek godzina 20:10) Anwil Włocławek w Hali Mistrzów w ramach 8. kolejki EBL zagra z
Kingiem Szczecin.

Przypomnijmy, iż rywalizację w Lidze Północno-Europejskiej Anwil Włocławek rozpoczął od wtorkowego zwycięstwa z łotewską Valmierą Glass Via

Anwil Włocławek - Valmiera Glass Via 85:69 (16:19, 25:14, 18:20, 26:16)

Anwil: Punkty: Dykes 21 (2), Bigby 12, 9 zb., Petrasek 11 (1), Bell 10 (2), Łączyński 5 (1) oraz Mathews 19 (3), Bojanowski 3, Woroniecki 2, Olesinski 2, Kowalczyk 0, Komenda 0.

Spotkanie z gospodarzami początkowo wcale nie było łatwe. Na początku 2. kwarty włocławianie przegrywali już 17:24. W kolejnych minutach faworyzowany Anwil Włocławek przejął jednak inicjatywę i pod wodzą duetu Mathews - Dykes zaczął budować przewagę. Było już +8, ale po przerwie przewaga stopniała do punktu. Przed ostatnią kwartą było 59:53, a w połowie tej części nasz zespół odbudował wreszcie przewagę ponad 10 punktów, a w ostatnich minutach panował całkowicie na parkiecie.

Są jednak i złe wieści: z kontuzją kolana zszedł z parkietu Rafał Komenda. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa przerwa w grze.