Bez niespodzianek. Flesz po 14. kolejce 4. ligi kujawsko-pomorskiej [wideo]

Jakub Stykowski
Marcin Gołembiewski
Dariusz Bloch
Bardzo ciekawie zapowiadają się trzy ostatnie kolejki w 4. lidze kujawsko-pomorskiej, które zadecydują o mistrzostwie rundy jesiennej.

W powyższym materiale wideo zobaczysz:
bramki z meczu Lider - Sparta
bramki z meczu Pomorzanin - Włocłavia
fragmenty meczu Zawisza - Notecianka
wypowiedzi przedstawicieli Lidera, Pomorzanina i Zawiszy.

Dowiesz się też, kto w rundzie jesiennej poprowadzi Pomorzanina Toruń.

***
Nie zanotowano niespodzianek w 14. kolejce 4. ligi kujawsko-pomorskiej. Trzy pierwsze drużyny w tabeli pewnie wygrały swoje spotkania.

Lider Włocławek swój mecz rozegrał awansem w minioną środę i czekał na wyniki rywali. Było to najciekawsze spotkanie rundy. Była to jubileuszowa 10. wygrana Lidera w tym sezonie. Włocławianie w tabeli mają tylko punkt przewagi nad Pomorzaninem.

Trwa głosowanie...

Kto zostanie mistrzem jesieni w 4. lidze kujawsko-pomorskiej?

Torunianie pewnie pokonali w niedzielę Włocłavię 4:0. Z przebiegu meczu goście nie zasłużyli na taką wysoką porażkę. Włocławianie od początku postawili się wiceliderowi. Jednak niezawodny Łukasz Witucki zdobył dwa gole i został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców (13 trafień).

W Chełmnie najpierw Daniel Wiliński wykorzystał prostopadle zagranie, a następnie z karnego trafił Oleg Tabaka po faulu na Łukasza Galanciaku. Kujawianka wygrywała 2:0 z Chełminianką, miała kolejne okazje i wydawało się, że zanotuje trzecią wygraną z rzędu.

Jednak po zmianie stron w ciągu 5 minut Chełminianka zdobyła dwa gole, a po trzecim golu czerwoną kartką (druga żółta) ukarany został Michał Rutkowski i izbiczanie kończyli w osłabieniu. - Pretensje możemy mieć tylko do siebie - powiedział Arkadiusz Dubczak, trener Kujawianki. - Mecz trwa 90 minut. Zbyt łatwo w przerwie dopisaliśmy sobie trzy punkty. Nastąpiło rozprężenie. Straciliśmy koncentrację. Rywal nie miał za wiele do stracenia. Postawił wszystko na jedną kartę, zagrał na trzech napastników i szybko wyrównał. W tym momencie się pogubiliśmy się i znów straciliśmy aż 4 gole.

W meczu zespołów, które miały serię trzech zwycięstw z rzędu, czwartą wygraną zanotował Chemik Moderator Bydgoszcz.

Zawisza pewnie pokonał Noteciankę. Znów punkty straciła Unia

Lech był faworytem spotkania w Aleksandrowie Kujawskim. Miał przewagę, ale nie wykorzystał kilku okazji. Bardzo dobrze w bramce Orląt spisywał się Mateusz Skowroński. W 61 min. był jednak bez szans po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymona Moszczyńskiego i strzale Radosława Rybki. na kwadrans przed końcem, także po zagraniu rożnego, wyrównał Sebastian Smieszny i zapewnił gospodarzom cenny punkt.

4. liga kujawsko-pomorska - 14. kolejka - wyniki

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO. STRZELCY. TABELA - TUTAJ

Zawisza Bydgoszcz - Notecianka Pakość 5:2 (2:0)
Bramki: Michał Żurowski 2 (26, 51), Mateusz Oczkowski (45+1), Patryk Kozłowski (67), Wojciech Ruczyński (81) - Arkadiusz Makowiecki (71), Przemysław Strzesak (90, karny)

Chemik Moderator Bydgoszcz - Pogoń Mogilno 2:1 (2:1)
Bramki: Paweł Michalski 2 (6, głową 36, głową) - Jay Jaskólski (12)

Unia Gniewkowo - Legia Chełmża 1:1 (0:0)
Bramki: Łukasz Cięgotura (65) - Olaf Wójtowicz (61)

Piast Złotniki Kujawskie - Cuiavia Inowrocław 0:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Brzóstowski (61), Mikołaj Ruta (84)

Chełminianka Chełmno - Kujawianka Izbica Kujawska 4:2 (0:2)
Bramki: Piotr Kaczkowski 2 (47, 52, wolny), Piotr Gross (75), Oskar Andrzejewski (88, karny) - Daniel Wiliński (26), Oleg Tabaka (32, karny)

Orlęta Aleksandrów Kujawski - Lech Rypin 1:1 (0:0)
Bramki: Sebastian Smieszny (75) - Radosław Rybka (63)

KS Sportis Łochowo - Budowlany KS Bydgoszcz 2:0 (0:0)
Bramki: Nana Ntuli Nhlakanipho (69), Kajetan Wojciechowski (90)

Pomorzanin Toruń - Włocłavia Włocławek 4:0 (2:0)
Bramki: Rafał Więckowski (35), Dawid Zaborowski (43), Łukasz Witucki 2 (71, 84)

Lider Włocławek - Sparta Brodnica 3:1 (2:1)
Bramki: Bartłomiej Grube (12, karny), Sebastian Miśkowiec (61), Norbert Nestorowicz (88) - Oskar Brzuszczak (67, głową)