Biało-Zielone Gdańsk - WAP Włocławek 1:4 w 12. kolejce 2. ligi. Runda wiosenna rozpoczęta, wygrana zapewniona po przerwie

WA
Rundę rewanżową rozpoczęły zespoły II ligi kobiet (gr. wielkopolska).

W 12. kolejce beniaminek z Włocławka zagrał w Sopocie na stadionie Ogniwa. WAP pewnie zanotowała 8 wygraną w sezonie, ale zwycięstwo zapewniła sobie w drugiej połowie.

- Pierwsza akcja gości przyniosła im gola. Wprowadził to w nasze szeregi trochę nerwowości. Mieliśmy swoje sytuacje, ale nasza skuteczność była słaba. Po przerwie pokazaliśmy jednak naszą grę. Pięknym skutecznym strzałem z 25 metrów w samo okienko bramki rywalek popisała się Justyna Matusiak - powiedział Jarosław Chwiałkowski, trener WAP.

W swoim debiucie bramkę zdobyła Katarzyna Szeliga. Pierwszy mecz w WAP zagrała też Katarzyna Wiśniewska. Obie przyszły do Włocławka z Olimpii Grudziądz, a ostatnio występowały w Strażaku Przechowo.
W końcówce weszła także trzecia debiutantka Magdalena Dykowska (Husarek Mochowo).

Biało-Zielone Gdańsk - WAP Włocławek 1:4 (1:0)
Bramki: Oliwia Kasprowicz (24) - Sandra Wiśniewska (48), Justyna Matusiak (56), Katarzyna Szeliga (59), Oliwia Frontczak (82)

WAP: Kowalik - Baszewska, Sobierajska (78, Wroblewska), S. Wiśniewska, Szeliga (69, Lewandowska), Jasińska (82, Cypriańska), Matusiak, Rokicka, Szwagiel (89, Dykowska), K. Wiśniewska (46, Górska), Frontczak.

Inne wyniki: Lipno Stęszew - Victoria Sianów 0:2, Gwiazda Toruń - Pogoń Tczew 0:1, Orzeł Wałcz - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:1, AP Kotwica Kołobrzeg - Olimpia II Szczecin 7:1, KKP Chełmża - GSS Grodzisk Wielkopolski 3:0.

12. Biało-Zielone Gdańsk 12 1 16-62

W sobotę WAP zagra na wyjeździe z Victorią Sianów.

Zdjęcia z meczu w rundzie jesiennej

W meczu 1. kolejki 2. ligi piłki nożnej kobiet WAP Włocławek pokonała Biało-Zielone Gdańsk 6:0 (2:0). Zobaczcie zdjęcia, wideo

Mecz 2. ligi kobiet WAP Włocławek - Biało-zielone Gdańsk

WAP Włocławek - Biało-Zielone Gdańsk 6:0 w meczu 1. kolejki ...

Wideo. Zobaczcie bramki zdobyte w I połowie meczu WAP Włocławek - Biało-zielone Gdańsk. Na początku spotkania rzutu karnego nie wykorzystała Weronika Lewandowska.