Dwa turnieje tenisowe na kortach OSiR we Włocławku [wyniki, zdjęcia]

Marcin Gołembiewski
W weekend na kortach przy Hali Mistrzów rozegrane dwa kolejne turnieje tenisa ziemnego.

Równolegle na 4 kortach OSiR we Włocławku rywalizowały panie oraz odbył się pierwszy z trzech turniejów Grand Prix w grze podwójnej

W kategorii kobiet systemem każdy z każdym grały 4 tenisistki. Pierwsze miejsce wywalczyła Anna Antoszewska, która zanotowała komplet zwycięstw.

4. Agnieszka Pawlak 3 0 20-27

W pierwszym turnieju Grand Prix zwyciężyli Rafał Kowalski (Sierpc) - Tomasz Gołębiewski (Włocławek)
Za wygraną zdobyli 160 punktów rankingowych (95 - finalista, po 57 półfinaliści)

Wyniki

Półfinały
Jacek Kotlewski/Damian Pietrzak - Zbigniew Tyrlik/Marek Grzelak 6:4 5:7 6:10
Rafał Kowalski/Tomasz Gołębiewski - Michał Wójtowicz/Paweł Ostrówka 4:6 7:6 11:9

Finał:
Rafał Kowalski/Tomasz Gołębiewski - Zbigniew Tyrlik/Marek Grzelak walkower. Krecz w związku z kontuzją Tyrlika

o 3 miejsce
Jacek Kotlewski/Damian Pietrzak - Michał Wójtowicz/Paweł Ostrówka 4:6 7:5 6:10

5-6: Krzysztof Waszkiewicz/Krzysztof Witczak i Paweł Podlaski/Zbigniew Strzębkowski

Wideo. Turniej tenisa ziemnego o puchar Marka Wojtkowskiego prezydenta Włocławka