Fabian Barański z WTW Włocławek Młodzieżowym Wicemistrzem Europy 2018 w wioślarstwie

MG
Srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy wywalczył Fabian Barański, zawodnik Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

W weekend w Brześciu na Białorusi w rywalizacji dwójek podwójnych z Mateuszem Świętkiem (KW04 Poznań) zajęli drugie miejsce.

W niedzielnym finale od początku prowadzili. Na półmetku mieli 1,3 sekundy przewagi nas Grekami, mistrzami świata z tego roku. Na 500 metrów do mety przewaga zmniejszyła się już do pół sekundy, a ostatecznie Polacy przegrali o 0,8 sekundy (6:14,72).

Wydaje się, co podkreślają działacze WTW, że w decydującym momencie dały o sobie znać kłopoty zdrowotne Świętka z okresu przygotowawczego, który przez tydzień nie trenował na obozie w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu.

Mimo to, wicemistrzostwo Europy to kolejny sukces Barańskiego w tym roku.
Przypomnijmy, iż pod koniec lipca 2018 roku Fabian razem ze Świętkiem wywalczyli brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata w dwójce podwójnej na Malcie w Poznaniu, a w sierpniu na tym samym torze w w jedynkach wywalczył mistrzostwo Polski młodzieżowców.

FLESZ - letnie upały, jak reagować w razie udaru słonecznego?