MG
Fabian Barański z WTW Włocławek w reprezentacji Polski na Regaty Nadziei Olimpijskich nadesłane
W miniony weekend na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się Centralne Regaty Kwalifikacyjne Juniorów. Najlepiej w zawodników Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego spisał się Fabian Barański, który wystąpił konkurencji jedynek juniorów młodszych.

Zawody rozgrywane były systemem: w sobotę do południa eliminacje, natomiast po południu oraz dwa razy w niedzielę finały. W finale dwie ostatnie osady odpadały do finału niższego a dwie najlepsze osady z finału niższego awansowały do finału wyższego.

Fabian Barański trzykrotnie przegrywał w finale A z kapitalnie dysponowanym Maciejem Madajem (Bydgostia Bydgoszcz), ale drugie miejsce to bardzo dobry wynik włocławianina.

Dzięki udanemu występowi reprezentant WTW uzyskał kwalifikację do reprezentacji Polski i będzie bronił barw narodowych na Międzynarodowych Regatach Olympic Hopes Regatta. Regaty Nadziei Olimpijskich odbędą się na torze regatowym w Velence na Węgrzech 5 czerwca br.

Pozostali reprezentanci WTW spisali się słabo.

W dwójkach bez sternika stratowały 24 osady. Zeszłoroczni mistrzowie Polski z WTW Filip Pałucki i Miłosz Baranowski w sobotę zajęli czwartą pozycję w finale B. W niedzielnym porannym finale niestety spadli do popołudniowego finału C, w którym zajęli czwartą pozycję. Rywalizację zakończyli na 16 pozycji.

45. wioślarzy rywalizowały z konkurencji jedynek juniorów. Sebastian Szymański z WTW uplasował się na 18 miejscu, a Bartosz Jędrzejewski na 26 pozycji. Dwie lokaty niżej zawody skończył Kamil Jóźwiak. W dwójce podwójnej juniorów młodszych Mateusz Nowakowski i Marcin Ostrowski zajęli piąte miejsce. W jedynkach juniorów młodszych wystartowało 60 zawodników. 19. miejsce zajął Kacper Oleszczuk, a 32. pozycję Tomasz Budzyński

- Zawody w Kruszwicy rozegrane zostały na bardzo wysokim poziomie. Wśród naszych zawodników widoczny był brak opływania - powiedział Krzysztof Gabryelewicz, trener WTW. - Niestety warunki pogodowe panujące tej wiosny na Wiśle, uniemożliwiły naszym zawodnikom prawidłowo przygotować się do pierwszej części sezonu. Na krótkim zgrupowaniu w Kruszwicy nie zdążyli nadrobić zaległości treningowych. Słaby wynik mistrzowskiej dwójki należy wytłumaczyć kontuzją Miłosza Baranowskiego pęknięta kość łokciowa i dwumiesięczna przerwa w treningu. W dalszej części sezonu osada na pewno zacznie wiosłować coraz szybciej.