GTK - Anwil Włocławek 82:88 w 22. kolecje EBL. Zdziesiątkowany mistrz Polski wygrał w Gliwicach

JP
Pcz
W 22. kolejce EBL Anwil Włocławek wygrał w Gliwicach z GTK 6. punktami. To 17 wygrana mistrzów Polski

GTK Gliwice - Anwil Włocławek 82:88 (21:16, 22:24, 17:23, 22:25)
GTK: Furstinger 19, 12 zb., Mondy 14 (2), 8 as., Radwański 8 (1), Diduszko 6, Henson 6 oraz Słupiński 11 (1), Mijović 7, Szlachetka 6 (1), Tabb 5 (1).
ANWIL: Freimanis 22 (3), 9 zb., Simon 18 (2), Ledo 17, Szewczyk 12 (2), Dowe 9, 8 zb. oraz Sulima 5, Wadowski 3 (1), Kocieszewsi 2.

Bez czterech graczy Anwil Włocławek zmierzył się na wyjeździe z GTK Gliwice. Do nieobecnych z powodu kontuzji Shawna Jonesa, McKenzie Moore'a i Jakuba Karolaka dołączył chory Michał Sokołowski. W tej sytuacji na ławce rezerwowych został jedynie Krzysztof Sulima z zawodników, którzy mieli poważniejsze minuty w tym sezonie. W związku z kłopotami kadrowowymi w przedmeczowych treningach pomagał 41-letni Tomasz Andrzejewski

Anwil Włocławek miał kłopoty w ofensywie, w 1. kwarcie miał 38 procent z gry, z dystansu jedyny z ośmiu rzutów drużyny trafił Freimanis. Gliwiczanie popełniali wiele strat, ale i tak prowadzili 5 punktami, a nie do zatrzymania był środkowy Joe Furstinger. Wspierał go rezerwowy Dawid Słupiński - 9 pkt do przerwy. W Anwilu Włocławek słabo prezentował się do przerwy Ricky Ledo (2/6 z gry), 3 faule miał na koncie Chris Dowe, co przy szczupłej rotacji było większym problemem niż niecelne rzuty.

Po przerwie Anwil Włocławek na chwilę przejął prowadzenie, ale GTK odpowiedział serią 7:0. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej kwarcie. Włocławianie prowadzili, bo obudził się w ataku Ricky Ledo. Było już 72:77, ale po "trójce" Tabba to GTK prowadził 81:79 na 100 sekund przed końcem. W ostatniej minucie najważniejszy rzut z dystansu trafił Szewczyk, a zwycięstwo przypieczętował wolnymi Simon.

Wart podkreślić pierwsze punkty (w drugim występie) w EBL Przemysława Kociszewskiego, który 12 lutego skończył 16 lat. Trafił spod kosza w ostatniej akcji pierwszej połowy.

Trenerzy koszykarzy Anwilu lub Nobilesu - rozpoznajesz ich na zdjęciach?