Jakub Stykowski
W ubiegłym sezonie Zawisza podejmował Włocłavię jeszcze przy ulicy Sielskiej.
W ubiegłym sezonie Zawisza podejmował Włocłavię jeszcze przy ulicy Sielskiej. Tomasz Czachorowski
W hicie czwartoligowych rozgrywek Zawisza podejmował Włocłavię. Miejscowy zespół przegrywał 0:2, długo nie oddał celnego strzału, grał w dziesiątkę, ale... ostatecznie mecz zakończył się remisem. Bydgoszczanie znów zaprezentowali charakter wojowników. Włocławianie mogą mieć do siebie sporo pretensji, bo stracili 2 z wydawało się 3 pewnych punktów.

Zawisza Bydgoszcz - Włocłavia Włocławek 2:2 (0:1)

Bramki: Brzeziński (80'), Mielcarek (88' - karny) oraz Witucki (19'), Czyżewski (59').
ZAWISZA: Mich. Oczkowski - Mat. Oczkowski, Orlicki, Cielasiński, Zniszczol - Mielcarek, Sochań (46. Kozłowski) - Żylinski (46. Brzeziński), Jaskólski, Prejs (90. Deresiewicz) - Żylski.
WŁOCŁAVIA: Zapała - Behlke, Cichowlas, Wypij, Czyżewski, Feter, T. Szablewski, Kujawski, Kuropatwiński, Grube, Witucki.

KONIEC MECZU

To przez dłuższy fragment meczu wydawało się niemożliwe. Zawisza przegrywał 0:2, długo nie oddał celnego strzału, grał w dziesiątkę. Ostatecznie mecz kończy się remisem. Bydgoszczanie znów zaprezentowali charakter wojowników, a włocławianie mogą mieć do siebie sporo pretensji. Zawisza zimę spędzi w fotelu lidera.

90'

Deresiewicz zmienia Prejsa.

90'

Po dośrodkowaniu z wolnego, z 15. metra uderzał jeden z włocławian. Piłka poszybowała nad bramką!

88'

GOL! Wojciech Mielcarek wykorzystał rzut karny i jest 2:2.

87'

Prejs faulowany w polu karnym!

86'

Brzeziński ukarany żółtą kartką za faul 30 metrów od bramki. Oczkowski wyłapał potem piłkę po dośrodkowaniu z wolnego.

80'

Gol dla Zawiszy! Kontaktowego gola strzelił Adrian Brzeziński. To pierwszy celny strzał niebiesko-czarnych w tym meczu, i od razu gol.

79'

Niecelny strzał z dystansu Zniszczola. W między czasie na boisku pojawił się Wojtylak.

CIEKAWOSTKA

Trener Kujawiaka Lumac Kowal Anatolii Kravchuk z którym Włocłavia zagra 5 grudnia zaległy mecz, jest też szkoleniowcem juniorów starszych włocławskiego klubu.

75'

Kolejna kontra gości. Behlke został jednak w ostatniej chwili powstrzymany przez Kozłowskiego.

73'

Kontra włoclawian. W jej finalnej fazie Kuropatwińśki posłał piłkę obok bramki.

68'

Ostatni mecz u siebie Zawisza przegrał 16 listopada 2019 roku z Chełminianką Chełmno 1:2. Relacja: >> tutaj <<

66'

Druga żółta kartka dla Żylskiego! Zawisza gra w 10.

64'

Feter ukarany żółtą kartka.

59'

Włocłavia prowadzi 2:0. Cichowlas dośrodkował w pole karne, a akcję zamyka Bartosz Czyżewski!

54'

Seria rzutów rożny dla Zawiszy, ale nie wiele z tego wynikało.

53'

Cichowlas uderzał głową, ale zbyt słabo, aby móc zaskoczyć tym Oczkowskiego.

52'

Cielasiński powstrzymał wślizgiem rajd lewą stroną boiska Czyżewskiego.

48'

W przerwie doszło do dwóch zmian w zespole Zawiszy. Na boisku pojawili się Kozłowski i Brzeziński, a schodzą Sochań i Żyliński.

46'

Rozpoczyna się druga połowa meczu.

W przerwie meczu zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Cuiavia Inowrocław - Lech Rypin: >> tutaj <<

KONIEC PIERWSZE POŁOWY

To czwarta połowa przegrana 0:1 przez Zawiszę w tym sezonie. Żadnego z tych spotkań nie wygrał. Zremisował u siebie z Chemikiem Moderator (2:2) oraz na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska (1:1) i przegrał w Mogilnie z Pogonią (0:2). Jak będzie z Włocłavią?

43'

To nie jest na razie zbyt dobry mecz w wykonaniu niebiesko-czarnych. Zawiszanie nie oddali jeszcze celnego strzału na bramkę.

39'

Znów zła postawa zawiszan w grze z tyłu. Oczkowski interweniuje niepewnie po strzale Behlke.

37'

Dwie żółte kartki obejrzeli piłkarze Zawiszy: Żylski i Zniszczol.

35'

Mielcarek dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale Zapała wypiąstkował piłkę poza pole karne.

35'

Strzał Żylińskiego zablokowana przez Cichowlasa. Za chwilę pierwszy rzut rożny dla Zawiszy.

34'

Nieźle zapowiadająca się kontra Zawiszy przerwana faulem. Mielcarek faulowany tuż za linią środkową boiska.

33'

Jaskólski opatrywany przez medyków.

31'

Kolejny strzał gości. Oczkowski nie musiał jednak interweniować.

30'

W ostatnich minutach znacznie aktywniejsi są piłkarze z Włocławka.

28'

Po rzucie rożnym znów zamieszanie pod bramka Zawiszy. Kujawski został jednak w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę Zawiszy.

27'

Kolejny błąd defensywy Zawiszy. Oczkowski sfaulował Kuropatwińskiego 30 metrów przed bramką, zatrzymując kontrę gości.

26'

Powinno być 2:0 dla Włocłavii. Obrona Zawiszy popełniła błąd, a Witucki miał przed sobą tylko bramkarza. Był jednak chyba sam tym zaskoczony. Zanim oddał strzał, miał już przy sobie stoperów gospodarzy.

21'

To 14. bramka Wituckiego w tym sezonie.

19'

GOL! Duże zamieszanie pod bramką Zawiszy po rzucie rożnym egzekwowanym przez zespół gości. Najsprytniejszy okazał się Witucki. Włoclavia prowadzi 1:0.

16'

W ostatnich minutach gra toczy się bliżej bramki Zawiszy. Groźny strzał oddał Belhke, ale piłka poleciała obok bramki strzeżonej przez Oczkowskiego.

13'

Dwie groźne wrzutki Grube w pole karne. Efektem rzut rożny, po którym "główkował" Cichowlas. Oczkowski nie dał się zaskoczyć.

11'

Wiele akcji Zawiszy przechodzi przez Mielcarka. Kolejna jego akcja ofensywna zatrzymana faulem.

7'

Aktywniejsi są zawiszanie, którzy częściej utrzymują się przy piłce. Włocławianie liczą na razie na kontry. Po jednej z nich bramkarz Zawiszy zmuszony był do interwencji.

4'

Spokojny początek meczu, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

1'

Rozpoczyna się mecz. Wcześniej minuta ciszy ku pamięci Diego Maradony.

NA INNYCH BOISKACH

Piąta zmiana trenera w zespole 4 ligi. Z beniaminkiem KS Brzoza rozstał się, po 10 latach pracy, Mariusz Raczkowski. Według naszych informacji to nie jest ostatnia zmiana szkoleniowca w 4 lidze w najbliższym czasie...

PRZED MECZEM

Zawisza chce podtrzymać serię zwycięstw. Z Liderem była to szósta kolejna wygrana (dwunasta w sezonie). Włocłavia w każdym spotkaniu w tym sezonie strzeliła minimum jedną bramkę. Zawisza nie strzelił gola tylko w 10 kolejce (porażka w Mogilnie z Pogonią 0:2). Zawisza to jedyna ekipa w 4 lidze bez porażki przed własną publicznością. Zawisza w 3. meczach zagrał na zero z tyłu. Włocłavia w sześciu.

W Zawiszy występuje najskuteczniejszy strzelec 4 ligi Kamil Żylski, który zdobył 21 goli (w tym 3 z rzutów karnych). Kolejne miejsca ma podium klasyfikacji zajmują piłkarze Włocłavii Łukasz Witucki - 13 goli (5) i Kamil Kuropatwiński - 12.

W Kujawsko Pomorskiem nie znamy jeszcze mistrza jesieni w 4. lidze. Milowy krok do zapewnienia sobie pierwszej pozycji przed meczami w 2021 roku zrobił we Włocławku w minioną sobotę Zawisza Bydgoszcz, który pokonał Lidera. Bydgoszczanie nie zachwycili, ale zwycięzców się nie sądzi. Zawisza jeżeli nie przegra zaległego sobotniego spotkania z Włocłavią, zimę spędzi w fotelu lidera. Włocławianie muszą wygrać, aby zachować szansę na mistrzostwo. Przed Włocłavią bowiem jeszcze zaległy mecz z Kujawiakiem Lumac Kowal (5 grudnia, g 13). Jeżeli włocławianie wygrają dwa najbliższe spotkania to przeskoczą w tabeli Zawiszę (dzięki bezpośredniej potyczce).