Imprezy w weekend we Włocławku [7-9 września 2018]

MG
Wykaz imprez, które odbywają się w ten weekend we Włocławku i okolicach

Piątek - 7 września 2018

„Troje oczu” - Antoni, Bartosz i Janusz Bisaga
Bisaga to nazwisko znane od lat włocławskim miłośnikom sztuki. Wystawa „Troje oczu” jest zbiorem najnowszych prac Antoniego, Bartosza i Janusza Bisagów.
Trzy pokolenia twórców prezentujących różne spojrzenia na sztukę. Prace Antoniego i Janusza to rzeźby i kompozycje ceramiczne. Antoni Bisaga w swojej twórczości odnosi się do tradycyjnych form i symboli, ale nie nie unika eksperymentów i niekonwencjonalnych rozwiązań. W jego pracach można dostrzec fascynację pięknem stworzonego świata. W centrum zainteresowania Janusza Bisagi pozostaje człowiek i jego emocje, przeżycia, fantazje. Jego ceramiczne rzeźby i kompozycje odzwierciedlają wnikliwą obserwację innych ludzi i samego siebie. Prace Bartosza Bisagi to głównie grafiki cyfrowe. W zrównoważonych, często abstrakcyjnych formach widać dążenie do perfekcji. Autor w swoich pracach poszukuje idealnych i ponadczasowych rozwiązań twórczych.
Otwarcie wystawy odbędzie się dziś, 7 września o godzinie 18.00. w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej 2/4 we Włocławku.
Wystawa czynna będzie do 30 września br.

„Powroty sentymentalne – odsłona druga”
Od dziś, 7 września zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy w Galerii Plakatu Polskiego ukazującą tym razem afisze przedstawień, które odbyły się w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego w latach gdy o wykonaniu we Włocławku plakatów z „prawdziwego zdarzenia” można było tylko pomarzyć.
Będzie można zobaczyć afisze i początkowe projekty graficzne do spektakli: Teatru „Scena Prezentacje”, Teatru „Studio” i Teatru ”Komedia” z Warszawy, Stowarzyszenia „Teatr Na Barce” z Bydgoszczy, „Sceny Graffiti” z Lublina, Towarzystwa Teatralnego „Pod Górkę” z Warszawy i włocławskiego Teatru Impresaryjnego. Autorką wystawianych prac jest włocławianka, pracownik Teatru Impresaryjnego - Dorota Główczyńska.
Wstęp wolny.
Wystawa czynna jest do 30 września br. w godz. 10.00 – 18.00 w dni robocze oraz w godzinach odbywania się imprez. Miejsce: Teatr Impresaryjny im. W. Gniazdowskiego, ul. Wojska Polskiego 13 (Górne Foyer).
Oddzielną częścią wystawy jest prezentacja plakatów do spektakli, które zrealizowano we włocławskim Teatrze . Znajdują się na niej plakaty reklamujące przedstawienia: Teatru Skene, Teatru Ludzi Upartych, Agencji Artystycznej Nowakowski Impresariat.

Sobota - 8 września 2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”
O godz. 9 w Zespole Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego we Włocławku odbędzie się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Zostanie również przedstawiona prezentacja multimedialna o pisarzu. Można będzie posłuchać muzyki klasycznej oraz piosenek o charakterze patriotycznym.
O godzinie 10 Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego odbędzie się w LMK Włocławek
O godz. 12.00, na Placu Wolności, będzie można usłyszeć fragmenty „Przedwiośnia” w interpretacji młodzieży z włocławskich szkół oraz gości specjalnych. Zmiany poszczególnych lektorów wypełnione zostaną muzyką patriotyczną. Pojawią się również aktorzy Teatru „Skene” i Teatru Ludzi Upartych w kostiumach z różnych epok.
Natomiast o godz. 17.00 w Teatrze Impresaryjnym rozpocznie się widowisko sceniczne „Drogi do wolności”, w którym aktorzy Teatru Ludzi Upartych zaprezentują teksty literackie opowiadające o wydarzeniach z naszej historii, które miały wpływ na kształtowanie się narodowych losów Polaków.
Widowisko będzie swobodną inscenizacją tekstów m.in.: Jana Kochanowskiego, Piotra Skargi, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida i Stefana Żeromskiego. Wzorem poprzednich Narodowych Czytań głównym elementem widowiska będzie słowo, natomiast pozostałe elementy inscenizacyjne podniosą jego formalną atrakcyjność. Scenariusz i reżyseria Jan Polak, opracowanie muzyczne Piotr Matuszkiewicz.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza na wspólne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej 8 września w godz.10.00-14.00. Uczestnicy wydarzenia realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji
Narodowe Czytanie będą mieli okazję skorzystać z wielu przygotowanych
przez nas na ten dzień atrakcji.
W programie:
-wspólnie czytamy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego
-znakowanie pamiątkową pieczęcią egzemplarzy „Przedwiośnia”– wszyscy, którzy w tym dniu przyniosą do biblioteki egzemplarz książki, będą mieli możliwość oznakowania swojego tomu pieczęcią „Narodowe Czytanie 2018”
-egzemplarze „Przedwiośnia” dla pierwszych dziesięciu osób
-„Szklane domy” - wystawa prac plastycznych dzieci z włocławskich przedszkoli
-„Co wiem o ..?” - premiera filmu prezentującego interpretację pojęć przez dzieci przedszkolne: szklane domy, niepodległość, ojczyzna, patriota, Polska
-chodnikowe mozaiki – tworzenie tematycznych rysunków kredą
-literacki quiz wiedzy o „Przedwiośniu”
-ekspozycja tekstów Antologii Niepodległości ze zbiorów Biblioteki
Pedagogicznej KPCEN we Włocławku
-grochówka wojskowa
-pamiątkowa kartka dla uczestników wydarzenia.

VII Regaty Optysiowe
W dniach 8-9 września na Zalewie Włocławskim (przystań OSiR przy ulicy Płockiej) rozegrane zostaną żeglarskie regaty w klasie OPTIMIST w ramach Pucharu Polski gr. B, 29er.
Jest to siódma edycja sportowych Regat Optysiowych organizowanych przez Klub Sportowy AQUA Włocławek. W regatach rywalizować będą zawodnicy w wieku 7 -14 lat. Zmagania będzie można oglądać z brzegu przy przystani OSiR przy ulicy Płockiej 187.
Zgłoszenia ostateczne do regat przyjmowane będą w dniu 7 września w godz. 18.00-20.00 i 8 września w godz. 8.00-9.30.
Uroczyste rozpoczęcie regat odbędzie się w sobotę, 8 września o godz. 10.30. Zakończenie regat nastąpi w niedzielę, 9 września o godz. 15.30.
Dodatkowych informacji udziela: Jarosław Marciniak, tel: 602 513 514; spinaker@autograf.pl .

Wernisaż wystawy Tamary Sass – Grafika Dotyku
W sobotę, 8 września br. o godz. 17.00 w Galerii Sztuki „Suszarnia” przy ul. Łęgskiej 28 odbędzie się wernisaż wystawy Tamary Sass – Grafika Dotyku.
Tamara Sass - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uzyskała doktorat na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie adiunkt na Wydziale Sztuk Pięknych i Projektowych Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi oraz starszy wykładowca w Katedrze Edukacji Artystycznej i Pedagogiki Twórczości Uniwersytetu Łódzkiego. Artystka publikuje w zakresie edukacji artystycznej.
Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: w Muzeum Narodowym w Gdańsku, w muzeum Sztuki w Bogenbergu oraz w międzynarodowych konkursach graficznych: „Eurografik” w Petersburgu, Międzynarodowe Biennale Grafiki w muzeum Saint–Maur, we Franc
Grafika Dotyku podkreśla konieczność zrównania szans poznawczych osób niewidomych poprzez stworzenie kolekcji prac artystycznych, do których dostęp percepcyjny osób widzących, niedowidzących czy niewidomych będzie taki sam. Wystawę wzbogaci kolekcja zdjęć córki - Debory Sass, absolwentki ASP, przedstawiających wykonane przez nią tatuaże stanowiące specyficzny rodzaj sztuki dotyku oraz kolekcja grafik studentów dedykowanych niewidomym.
Wstęp wolny.

Mecz 2 kolejki II ligi kobiet
W sobotę 8 września o godz. 17.00 na stadionie OSiR we Włocławku rozegrany zostanie mecz piłkarski pomiędzy drużyną Włocławskiej Akademii Piłkarskiej z drużyną UKS VICTORIA SP 2 Sianów.

Projekcja filmu, koncert i after party
Również w sobotę, 8 września br. Włocławski Instytut Rozwoju zaprasza na projekcję filmu "Węże w samolocie" z Samuelem L. Jacksonem oraz "After party" w trakcie którego uczestnicy do białego rana będą mogli bawić się przy muzyce techno zapewnionej przez DJ-ów.
Start o godz. 18.00. Miejsce: punkt widokowy na Wzgórzu św. Gotarda na Zawiślu.

Atomówkowy powrót do szkoły we Wzorcowni
8 września w godzinach 11-19 spotkanie za Atomówkami
Razem z bohaterkami popularnej kreskówki: Bajką, Bójką i Brawurką spędzicie niesamowity dzień w Centrum Handlowym Wzorcownia Włocławek
W programie:
- Spotkania z Atomówkami – każdy będzie mógł przybić „piątkę” z kreskówkowymi bohaterkami
- Mini Kino – gdzie zobaczycie, jak odważne Atomówki bronią miasto przed atakami potworów i kosmitów oraz rozprawiają się z Mojo Jojo i innymi bandytami z Townsville
- Kącik plastyczny z kolorowankami XXL - w którym będziecie mogli pokolorować Bajkę, Bójkę, Brawurkę oraz Mojo Jojo
- Studio tatuażu i malowanie buziek - tu z animatorami odmienicie swój wygląd
- Tor wyścigowy Townsville - na którym będzie można się ścigać zdalnie sterowanymi samochodami
- Ścianka foto wraz z maskotkami: Bajką, Bójką i Brawurką - na której każde dziecko będzie mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoimi ulubionymi postaciami z serialu
- Gry multimedialne i 3D mania - dla lubiących kreatywne i rozwijające zajęcia. Za pomocą długopisów 3D każdy będzie mógł stworzyć własną figurkę w kształcie Atomówek
- Laboratorium Profesora Atomusa - w którym zobaczycie niesamowite eksperymenty

Warsztaty Udzielania Pierwszej Pomocy
Stowarzyszenie Teatr Nasz zaprasza na: Warsztaty Udzielania Pierwszej Pomocy do kawiarni obywatelskiej Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9. w sobotę w godz. 11-14 przyjdź i dowiedz się co robić gdy ktoś potrzebuje Twojej Pomocy! Naucz się jak podstawowych czynności ratujących życie!

Niedziela -9 września 2018

De Luzers
9 września br. (niedziela) o godz. 18 na Scenie na Wiśle odbędzie się koncert De Luzers.
Jeden z najlepszych coverowych zespołów w kraju. Repertuar obejmuje największe przeboje muzyki tanecznej i pop-rockowej począwszy od lat 60-tych, aż po chwilę obecną. Od The Beatles, Czesława Niemena, Czerwone Gitary przez Roda Stewarta, U2, Tinę Turner aż po Maroon 5, Bruno Marsa, Stinga. Skład: Robert "Myca" Kowalski – wokal, Tomasz Sikorski – gitara, Jacek Zasada – instrumenty klawiszowe, Piotr "Siara" Sieracki – gitara basowa, Radek Więckowski – perkusja.
Wstęp wolny.

„Ziołowa spiżarnia” w Skansenie w Kłóbce
W roku jubileuszu 25-lecia otwarcia Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce zapraszamy na ostatni w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Ziołowa spiżarnia”, który odbędzie się w dniu 9 września (niedziela), w godz. 15.00-18.00.
Tematem przewodnim spotkania będzie pokazanie znaczenia ziół w kuchni i medycynie ludowej. Widowisko „Szeptucha” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego „Lubominianki” z gminy Boniewo opowie o tytułowej Babce Szeptusze – zielarce, która pomagała społeczności lokalnej ukoić różne dolegliwości za pomocą ziół i magii. W programie imprezy znajdą się występy „Rodzinnej Kapeli Pana Jacka” z Sierpca (po raz pierwszy w skansenie) oraz Zespołu Folklorystycznego „Bronisławianki” z Bronisławia w repertuarze tradycyjnych melodii ludowych i pieśni kujawskich.
Występom towarzyszyć będzie wiele atrakcji, m.in. słuchowisko o ziołolecznictwie w mobilnym planetarium (jeśli nie przeszkodzi w tym deszcz), wypiek podpłomyków, pokazy szatkowania i ubijania kapusty, suszenia owoców, czyszczenia i obróbki zboża, toczenia naczyń na kole garncarskim, wyplatania koszy, kucia żelaza na gorąco oraz degustacja naparów z ziół. Dzieci wezmą udział w wyrobie podpłomyków, w warsztatach plecionkarskich i plastycznych – wyrobu kwiatów rumianków z bibuły.
Miłośników rękodzieła ludowego i tradycyjnego jadła przyciągać będą już od godziny 13.00 kramy z rzeźbami, wyrobami kowalstwa artystycznego, koszami wiklinowymi, naczyniami z gliny, zabawkami, biżuterią, ozdobami ze słomy, masy solnej, torbami oraz ze swojskim jadłem.

Spektakl Teatru Impresaryjnego zagości w Warszawie
Teatr Za Daleki, założony przez Zbigniewa Zapasiewicza, zaprosił do siebie włocławskich aktorów i realizatorów „Rewizora”. To przedstawienie, będące sceniczną adaptacją komedii Mikołaja Gogola, zostało zrealizowane w całości we włocławskim Teatrze Impresaryjnym.
Włocławskie przedstawienie będzie prezentowane 9 września dwukrotnie – o godz. 18.00 i 20.00. Będzie to oficjalne otwarcie sezonu teatralnego 2018/2019 w Domu Sztuki i na Ursynowie.
Twórcy z Włocławka mają nadzieję, że po sukcesie „Szesnastu róż”, spektaklu który Teatr Impresaryjny zaprezentował w Warszawie w lutym tego roku, i „Rewizor” nie zawiedzie oczekiwań stołecznej publiczności.

Dożynki 2018 gminy Włocławek
Już w niedzielę na lotnisku w Kruszynie odbędą się Dożynki 2018 gminy Włocławek. Wystąpią zespoły MIG i Kordian
Program:
12 - godzina - Msza Święta
14 - uroczyste otwarcie Święta Plonów
- część Obrzędowa
- część Artystyczna
- występ Orkiestry Dętej OSP Kruszyn
- występ Zespołu Folklorystycznego Kryszynioki
- występ Teatrzyku Dziecięciego Kruszynka
- występ KGW Warząchewki
- występ grpy tańca towarzyskiego Puls
17:30 - koncert zespołu Kordian
18:30 - koncert zespołu Mig
19:30 zabawa taneczna z zespołem Tenor

Program Dożynek 2018 gminy Włocławek - tutaj

Nie ma Twojej imprezy na liście ? Daj nam znać wloclawek@naszemiasto.pl'

Pogoda na dzień (07.09.2018) | KUJAWSKO-POMORSKIE

Źródło: TVN Meteo/x-news.pl

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3