Wybierz region

Wybierz miasto

  IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej - koncert Janusza Radka

  ckbrowar.pl

  Centrum Kultury Browar B.
  Włocławek, ul. Łęgska/28, +48 54 232 10 30

  18:00 - 23:00 Wczoraj, 11 listopada

  • 15zł

  W koncercie finałowym IX Ogolnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej oprocz laureatow wystąpi Janusz Radek z zespołem. Podczas koncertu pojawiają się utwory nawiązujące do wielkich zrywow narodowych, ale także zmian społecznych z rożnych okresow historycznych, a Janusz jako historyk merytorycznie poprowadzi publiczność przez wszystkie te przemiany. Wybrzmią m.in. “O moj rozmarynie”, “Pierwsza Kadrowa”, “Dziwny jest ten świat”, “Chodź pomaluj moj świat na żołto i na niebiesko” i “Mury”.

  Przesłuchania konkursowe o 11.00. Wstęp wolny

  Wykonawcow oceniać będzie jury:

  Katarzyna Winiarska – pedagog emisji i impostacji głosu, wykładowca Warszawskiej Akademii Teatralnej. Przez wiele lat pracowała w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Warszawie, wspołpracowała z Teatrem Rozmaitości. Zajmuje się popularyzowaniem śpiewania wśrod dzieci i młodzieży. Zasiada w jury wielu konkursow i festiwali (m.in. „Pamiętajmy o Osieckiej”); prowadzi warsztaty wokalne w Polsce i na świecie.

  Janusz Radek – wokalista i aktor, obdarzony głosem o niekończącej się skali. W swoim dorobku ma role w spektaklach muzycznych, m.in: „Gorączka” i „Opera za trzy grosze” (Teatr Muzyczny we Wrocławiu), „Jerry Springer – The Opera” (Teatr Muzyczny Capitol), „Jesus Christ Superstar” (za rolę Judasza dostał Złotą Maskę). Swoją karierę rozpoczynał od wykonywania piosenek poetyckich, m.in. aranżacji utworow Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana. Wspołpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Preisnerem i Piotrem Rubikiem (“Tu es Petrus”, “Psałterz wrześniowy”), wydał kilka płyt solowych, z ktorych najważniejsze to “Krolowa Nocy” oraz “Serwus Madonna”. Laureat Grand Prix XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także I nagrody XVII Ogolnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.

  Adam Rymarz – wokalista obdarzony niezwykle ciepłą barwą i szeroką skalą głosu oraz słuchem absolutnym, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (wokalistyka jazzowa) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (choralistyka i edukacja muzyczna). Laureat wielu nagrod i wyrożnień, m. in. „Indywidualność wokalna” na I Ogolnopolskich Warsztatach Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Inowrocławiu (2002), Grand Prix i Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy dla Najlepszego Wokalisty Gospel na Warsaw Gospel Days (2005). Wykładowca impostacji głosu na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej im. Leona Schillera w Łodzi, nauczyciel śpiewu i trener wokalny przygotowujący uczestnikow „The Voice of Poland”, “The Voice Kids” i “All Together Now. Śpiewajmy razem”.

  Bilety na koncert finałowy po 15 zł w Browarze B i na biletyna.pl.
  ckbrowar.pl

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!