Jakub Straszewski z Championa Włocławek z medalem Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie Kielce 2021 [zdjęcia]

OPRAC.: Online
Jakub Straszewski (na czerwono) na ringu w Kielcach
Jakub Straszewski (na czerwono) na ringu w Kielcach Fot. Dorota Kułaga
Bardzo dobrze w Kielcach podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2021 w Boksie prezentuje się Jakub Straszewski. Zawodnik Championa Włocławek awansował do półfinału i ma już zapewniony minimum brązowy medal. To historyczny sukces zawodnika, klubu i włocławskiego sportu. Straszewski poszedł w ślady Andrzeja Gołoty...

Wideo. Jakub Staszewski z Championa Włocławek po walce 1/4 finału MMŚ

Pierwszą walkę Jakub Straszewski walczący w kategorii 91 kilogramów stoczył w czwartek 15 kwietnia. Jednogłośnie na punkty wygrał z Manucharem Krihelim z Izraela.

W sobotę w walce 1/8 finału bokser Championa Włocławek pokonał Węgra Kevina Beri.

W poniedziałek kapitan reprezentacji Polski podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Boksie - Kielce 2021 w walce o strefę medalową zmierzył się z reprezentantem Uzbekistanu.

Amirsohokh Samadov postawił trudne warunki. Wygrał pierwszą rundę (3:2). W drugiej Straszewski pewnie zwyciężył 5:0. W decydującej ostatniej 3-minutowej walce sędziowie znów nie byli jednomyślni. Przyznali wygraną Uzbekowi, ale ostatecznie to Jakub Straszewski triumfował 3:2 (30:27, 29:28, 29:28, 28:29, 28:29).

Tym samym włocławianin ma już pewny medal młodzieżowych mistrzostw świata. Teraz czeka go walka o finał (20 kwietnia) z Vishal Gupta (Indie).

Dodajmy, iż przed 36 laty Andrzej Gołota został wicemistrzem świata w wadze ciężkiej. Jakub Straszewski też ma już medal i liczy na więcej...