Jan Marciniak i Kamil Kozioł wicemistrzami Polski w żeglarstwie - Górki Zachodnie 2016

redakcja
W trwających od czwartku a zakończonych w ostatnią niedzielę Mistrzostwach Polski w żeglarstwie, załoga olimpijskiej łodzi 49er Jan Marciniak (KS Aqua Włocławek, sternik) i Kamil Kozioł (OKŻ Olsztyn) wywalczyła srebrny medal. Zawody rozegrano w Górkach Zachodnich

Zawodnicy KS Aqua Włocławek i OKŻ Olsztyn zostali więc wicemistrzami juniorów w klasie skiff.

Jest to drugi medal mistrzostw Polski w tym sezonie tej załogi. Pierwszy - złoty - wywalczyli w lipcu w mistrzostwach Polski w sprintach..

- Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy sezon żeglowania chłopców na olimpijskiej klasie jaką jest 49er i pierwszy sezon wspólnego żeglowania - dodał Jarosław Marciniak, trener KS Aqua Włocławek.

4. miejsce wywalczyli Marcel Marciniak i Michał Gabrysiak (AZS Poznań/KS Aqua Włocławek)

Wideo. 4. miejsce Piotra Myszki, Polak przegrał medal w ostatnim wyścigu: Jestem rozżalony, poświęciłem kawał życia i serca