Katarzyna Kowalska z Vectry wywalczyła minimum w maratonie na Igrzyska Olimpijskie w Rio 2016

Marcin
Katarzyna Kowalska udanie zaprezentowała w niedzielę podczas 42. BMW Berlin - Marathon.

Zawodniczka Vectry Włocławek spisała się doskonale. Dystans 42,195 km pokonała w czasie 2:29,41, który jest lepszym od minimum olimpijskiego (2:30:00).

To nie jedyny sukces lekkoatletek Vectry w ten weekend. W niedzielę w Warszawie najlepszą w biegu na dystansie 5 km., rozgrywanego w ramach 37. PZU Maraton Warszawski, okazała się Iwona Lewandowska. W generalnej klasyfikacji wywalczyła 5 miejsce (czas - 16:01).

- To pierwszy sprawdzian Iwony po powrocie z obozu w Sankt Moritz. Już we wtorek nasza zawodniczka wylatuje na VI Letnią Olimpiadę Wojskową, która odbędzie się w Korei. - mówi Agnieszka Nowakowska, trenerka Vectry

Dodajmy, iż Lewandowska też ma już minimum na Igrzyska Olimpijska w Brazylii.

Natomiast w sobotę w Radomiu złoty medal mistrzostw Polski młodzików na 600 m wywalczyła Nikola Sobańska.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0