Klaudia Kazimierska z Vectry Włocławek mistrzynią Polski młodziczek w biegu na 1000 metrów

red/Vectra
Cztery tysięczne sekundy zdecydowały o zwycięstwie Klaudii Kazimierskiej w Mistrzostwach Polski Młodzików. Zawody z udziałem blisko 800 uczestników z całej Polski odbyły się w dniach 25-26.09 br. w Słubicach.

Filigranowa zawodniczka Vectry Włocławek w iście sprinterskim tempie pokonała dystans ostatnich 150 metrów. Ambicja i determinacja włocławianki przyniosła złoty medal i znakomity rezultat w biegu na 1 000 m- 2:52.84, który jest drugim wynikiem uzyskanym przez 16 latkę w historii Polski. - informuje Agnieszka Nowakowska trenerka Vectry.

Srebrny medal z tym samym rezultatem wywalczyła reprezentantka MKS Polonia Warszawa Zofia Dudek. Brąz przypadł w udziale Weronice Stańczak UKS Jedynka Gostyń.

Oprócz Klaudii w Słubicach debiutowała dwójka reprezentantów Vectr. Kinga Wasielewska, która wygrała swoją serię na 200 m pł.- 30.35 i w klasyfikacji końcowej uplasowała się na 5 miejscu oraz Dawid Gutowski, który zajął 10 pozycję w biegu na dystansie 1000 m- 2:43.52.