Klaudia Kazimierska z Vectry Włocławek w niedzielę walczyć będzie o medal Mistrzostwa Europy juniorów

Grzegorz Oleradzki
Marek Kazimierski
Od czwartku w szwedzkiej miejscowości Boras rozgrywane są lekkoatletyczne mistrzostwa Europy juniorów.

Początek mistrzostw był bardzo udany dla reprezentantki Vectry Włocławek Klaudii Kazimierskiej, która bez większych problemów awansowała do finału biegu na 1500 metrów.

Rozegrany on będzie w niedzielę 21 lipca o godzinie 17:25. Brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy juniorek młodszych w swoim biegu eliminacyjnym (awansowały cztery pierwsze zawodniczki) z czasem 4:27,50 była trzecia wyprzedzając na finiszu Brytyjkę Erin Wallace, z którą przed rokiem minimalnie przegrała walkę o srebrny medal ME juniorek młodszych.

Podopieczna trenerki Agnieszki Nowakowskiej od początku biegła spokojnie, w końcówce przyspieszyła bez kłopotów zapewniając sobie awans (pierwsze cztery zawodniczki ukończyły go w przedziale 0.5 sekundy). W finale wystartuje też wicemistrzyni kraju Oliwia Sarnecka, która wygrała pierwszy bieg uzyskując najlepszy czas eliminacji 4:22,19.

Wideo. Centrum Kultury Browar B. we Włocławku w 2019 roku świętowało 5 lat istnienia