Klub Karate Kyokushin z Włocławka medalowo rozpoczął sezon 2023 [zdjęcia]

OPRAC.:
Renata Brzostowska
Włocławski Klub Karate Kyokushin podczas XLIII Mistrzostw Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin, w Kożuchowie wywalczył łącznie 4 medale. nadesłane
Włocławski Klub Karate Kyokushin zawalczył o medale w XLIII Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Kyokushin, w którym startowało 195 zawodników z 24 klubów. Zobaczcie zdjęcia z zawodów.

Zawodnicy Włocławski Klub Karate Kyokushin udanie zaprezentowali się podczas XLIII Mistrzostw Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin. Zawody Polskiego Związku Karate, odbyły się 25 marca 2023 roku w Kożuchowie. Wzięło w nich udział 195 zawodników z 24 ośrodków.

Reprezentacja Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyła 4 medale

Złoto w imponujący sposób - kończąc wszystkie walki przed czasem - zdobył sensei Oskar Mazurkiewicz w kategorii kumite Senior +80 kg.

Złoty medal wywalczyła również Zuzanna Pietrosiuk w kategorii kumite Młodziczek + 50 kg

Brązowe medale zdobyli: Michał Kuźmicki w kat. kumite Senior - 80 kg i Zuzanna Jędrzejewska w kat. kumite Juniorki Młodsze + 55 kg

W zawodach wystąpili również Filip Charyton, Olga Dykczyńska oraz Marta Skupniewicz. Cała trójka próbowała swoich sił w konkurencji kata jak i kumite, lecz poziom dla nich był jeszcze za wysoki. Tym razem nie udało się im stanąć na podium.

Jestem bardzo zadowolony z występów naszych zawodników. To pierwszy turniej w tym sezonie startowym, który już pokazał dobre przygotowanie naszych zawodników. To daje wiele optymizmu przed zbliżającymi się kolejnymi zawodami - podsumował występ swoich podopiecznych sensei Juliusz Mazurkiewicz, prezes Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin.