Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem - raport na żywo

redakcja

Wideo

Zobacz galerię (2 zdjęcia)
Koronawirus w województwie kujawsko-pomorskim. Najnowsze informacje na temat walki z epidemią w regionie. Podajemy na bieżąco komunikaty władz wojewódzkich, samorządowych oraz służb sanitarnych. Poniżej najważniejsze informacje, liczba zakażonych, zalecenia dla mieszkańców.

Uwaga seniorzy! >> TUTAJ << znajdziecie numery telefonów, gdzie możecie uzyskać pomoc w regionie.

Zapytaj eksperta w temacie koronawirusa - kliknij poniżej i zadaj pytanie w interaktywnym wywiadzie.

Koronawirus. Zapytaj eksperta

Aktualizacja, 28 marca 2020

9:18 Bydgoszcz

 • Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje w sobotę (28 marca) Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

O kolejnych czterech osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim poinformował także Adrian Mól, Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

 • Trzydziesta czwarta osoba to mężczyzna w sile wieku z powiatu mogileńskiego, przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu, jego stan jest dobry.
 • Trzydziesta piąta osoba to kobieta w sile wieku z powiatu nakielskiego, przebywa w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu, jej stan jest dobry.
 • Trzydziesta szósta osoba to mężczyzna w starszym wieku z powiatu bydgoskiego, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry.
 • Trzydziesta siódma osoba to mężczyzna w starszym wieku z powiatu bydgoskiego, przebywa w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu, jego stan jest średni stabilny.

***

Aktualizacja, 27 marca 2020

18:55 Bydgoszcz

W regionie mamy w sumie 33 przypadki zakażenia koronawirusem, natomiast osób hospitalizowanych jest 67 - wynika z najnowszego raportu urzędu wojewódzkiego w Bydgoszczy, a dotyczącego sytuacji zagrożenia koronawirusem na terenie województwa (to stan na piątek, 27 marca, na godz. 14.00). W kwarantannie przebywają 6683 osoby, natomiast objętych nadzorem zostało 1851 osób. Ponadto pobrano 1413 próbek.

18:00 Bydgoszcz

W Kujawsko-Pomorskiem są już 33 osoby zakażone koronawirusem (stan na godzinę 18.00 w piątek). - Jedna osoba starsza jest w stanie ciężkim, stabilnym, a jedna osoba w stanie średnio ciężkim, reszta osób jest w dobrym stanie - mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda. W regionie jest już ponad 6 tys. osób, które znajdują się w kwarantannie - domowej lub zbiorowej. Ponadto 64 osoby są hospitalizowane.

17:07 Bydgoszcz

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy to kolejna bydgoska lecznica, która prosi o pomoc w trudnym czasie walki z koronawirusem. W szpitalu potrzebne są m.in. maski chirurgiczne, gogle, przyłbice. Poniżej pełna treść apelu.14:00 Kujawsko-Pomorskie

W Kujawsko-Pomorskiem są pierwsze dwa ośrodki wytchnieniowe dla personelu pięciu kujawsko-pomorskich szpitali znajdujących się na pierwszej linii walki z koronawirusem. Zostały zorganizowane w Górznie (ośrodek edukacji ekologiczna Wilga) i Przysieku (hotel Daglezja i domy mobilne, zakupione przez samorząd województwa w czasie walki ze skutkami nawałnic parę lat temu). Wszystkie koszty pobytu pokrywa samorząd województwa. Na lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych czeka 70 miejsc w 1-osobowych pokojach z łazienkami, chociaż można przyjąć tutaj jednocześnie nawet 100 osób.

- Zakładamy, że ośrodek w Przysieku będzie służył jako miejsce krótkich pobytów (noclegowych, na przykład po dyżurze w szpitalu), natomiast Górzno jako miejsce 2- czy 3-dniowych pobytów po dłuższych okresach wytężonej pracy - informują w urzędzie marszałkowskim.

Aktualizacja, 26 marca 2020

18:23 Kujawsko-Pomorskie

Dzienny raport na temat koronawirusa w regionie
31 – liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
59 – osoby hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia
6115 – liczba objętych kwarantanną
1845 – liczba objętych nadzorem epidemiologicznym
1303 – liczba pobranych próbek (228 w ciągu 24 godzin)

18:18 Bydgoszcz

Kolejna firma przyłącza się do finansowego wsparcia dla Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Grupa kapitałowa IMMOBILE przekazała lecznicy 100 tysięcy złotych.16:05

Marszałkowskie instytucje kultury oferują m.in. wirtualne zwiedzanie, audycje poświęcone wystawom prac malarskich, lekturę ciekawych artykułów i wywiadów o sztuce, historii, etnografii i dawnych rzemiosłach. Swoją ofertę online prezentuje Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Galeria Wozownia w Toruniu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna - Książnica Kopernikańska w Toruniu, Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa.
Szczegóły i linki: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/35549-kultura-w-trybie-online

14:40, Kujawsko-Pomorskie

Z myślą o osobach starszych, które w obecnej sytuacji pozostają w domach, Urząd Marszałkowski przygotował kolejny projekt. Każdy, kto ma ciekawe książki, którymi chce podzielić się z seniorami, może je zostawić w specjalnych kartonach. Książki należy przynosić tylko przy okazji wyjścia do sklepu czy apteki bądź spaceru z psem.

 • Skutki zawieszenia działalności instytucji kultury, w tym bibliotek, odczuwają także seniorzy. Pragniemy umożliwić im dalsze korzystanie z tej formy spędzania czasu, jaką jest obcowanie z literaturą. Dlatego w ramach naszej akcji osoby starsze otrzymają książki prosto do domu – mówi marszałek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.
  Specjalnie oznakowane kartony znajdują się przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy placu Teatralnym 2 i przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73 oraz przed filiami: w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9, we Włocławku przy ul. Bechiego 2, w Inowrocławiu przy ul. Dworcowej 115, w Grudziądzu przy ul. Waryńskiego 4.
  W celu zachowania najwyższych środków ostrożności książki będą naświetlane promieniowaniem ultrafioletowym. Książki trafią m.in. do podopiecznych dziennych domów opieki, którzy obecnie, dzięki współpracy Urzędu Marszałkowskiego i żołnierzy Wojsk Ochrony Terytorialnej otrzymują do domów bezpłatne posiłki. W kolejnym etapie książki będą dostarczane do samorządów lokalnych, które zajmą się ich rozdystrybuowaniem na swoich terenach.

14:10 Kujawsko-Pomorskie

Kolejna firma wspiera lekarzy, pielegniarki i pacjentów w bydgoskich szpitalach

W związku z epidemią koronawirusa, firma Remondis przekazała wsparcie materialne dla Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii. Centrum pulmonologiczne w Bydgoszczy, podobnie jak Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny, przyjmuje pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Firma Remondis przekazała lecznicy 100 sztuk gogli oraz 30 sztuk fartuchów ochronnych z odpowiednim atestem. – Dostęp na rynku do tego typu materiałów ochronnych jest dzisiaj mocno utrudniony. Jako regionalny oddział dzielimy się tym co mamy z bydgoską służbą medyczną. Wraz ze wsparciem materialnym przekazujemy im wielki szacunek oraz słowa uznania za wysiłek i ofiarna pracę – mówi Leszek Pieszczek, Członek Zarządu Remondis Bydgoszcz Sp. z o. o.

13:35 Kujawsko-Pomorskie

Sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego zaplanowana na poniedziałek, 30 marca, została odwołana.

"Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, stale wzrastającą liczbę zachorowań, mając na uwadze zalecenia w zakresie unikania sytuacji sprzyjających rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a także w trosce o zdrowie radnych oraz pracowników Kancelarii Sejmiku i urzędu, podjęta została decyzja o odwołaniu poniedziałkowej (30 marca) sesji sejmiku. O nowym terminie sesji poinformujemy tak szybko, jak to będzie możliwe" - pisze w komunikacie Andrzej Mazur, dyrektor Kancelarii Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

13:30 Toruń

Stowarzyszenie CISTOR przygotowuje się do akcji szycia maseczek ochronnych, które będą rozdawane mieszkańcom Torunia. - W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą do osób, które mają niepotrzebne, ale sprawne maszyny do szycia oraz zbędne materiały bawełniane i lniane, które mogą zostać wykorzystane do szycia maseczek o przekazaniem ich nam. My to na pewno wykorzystamy. Będziemy Wam bardzo wdzięczni! - mówi Elżbieta Tkaczyk ze Stowarzyszenia CISTOR.

Chętni mogą dzwonić pod numer tel.: 56 654 69 61.

9:30 Kujawsko-Pomorskie

Potwierdzono cztery kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. Chorzy to kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu włocławskiego oraz dzieci: chłopiec i dziewczynka z powiatu bydgoskiego. W sumie zakażonych jest już 31 osób w kujawsko-pomorskiem.25 marca 2020

21:05 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. 3 z nich dotyczą naszego regionu. To oznacza, że dziś na Kujawach i Pomorzu odnotowano 5 nowych przypadków. W sumie jest ich już 27.18:35 Kujawsko-Pomorskie

Adrian Mól rzecznik, wojewody kujawsko-pomorskiego, poinformował, że na godz. 14.00 w naszym regionie zanotowano:

 • skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie - 24.
 • liczba osób hospitalizowanych - 41.
 • skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie - 5501.
 • liczba osób objętych nadzorem - 1763.
 • liczba pobranych próbek - 1075

15:45 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed oszustami, którzy wysyłają SMS-y dotyczące obowiązkowych szczepień na #koronawirus i nakłaniających do płatności. W treści takiej wiadomości można przeczytać: "RP informuje o obowiązkowych szczepieniach na koronawirusa. Szczepienia zaczną się 20.03.2020 r. Koszt 10 zł, opłać, aby uniknąć kolejek". Dalej w treści podany jest link. Resort zdrowia na swoim Facebooku informuje, że są to fake newsy i pod żadnym pozorem nie należy klikać w przesłane linki.

14:54 Bydgoszcz

Bydgoscy strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole miejskich placów zabaw pod kątem ewentualnego gromadzenia się osób w tych miejscach. Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców, miejsca te zostały zamknięte dla użytkowników decyzją władz miejskich. Od dziś (25 marca) kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej zostały rozszerzone na wszystkie place zabaw oraz przyszkolne obiekty sportowe. Mają one charakter informacyjny oraz prewencyjny. Z przeprowadzonych dotychczas ponad 70 kontroli wynika, że mieszkańcy przestrzegają obecnie obowiązujących przepisów.

13:45 Kujawsko-Pomorskie

Jak poinformował Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego w naszym regionie są kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie są to 24 osoby

 • Dwudziesta trzecia osoba zakażona to mężczyzna w młodym wieku z powiatu bydgoskiego, który wrócił z zagranicy. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej. Jego stan jest dobry.
 • Dwudziesta czwarta osoba zakażona to z kolei kobieta w młodym wieku z powiatu bydgoskiego, która wróciła z zagranicy, także przebywa w kwarantannie domowej. Jej stan jest dobry

.

13: 28 Kujawsko-Pomorskie

Wzrosła liczba osób, które w naszym regionie złamały zasady kwarantanny. Jeszcze trzy dni temu takich osób w województwie kujawsko-pomorskim było 30. Teraz jest ich o 9 więcej. Wobec 34 osób policja prowadzi postępowanie z art. 116 Kw. w sprawie o wykroczenie. Wszyscy, którzy nie stosują się do zaleceń muszą liczyć się z konsekwencjami.

12:00 Kujawsko-Pomorskie

Bank Pocztowy wprowadza możliwość zawieszenia rat kapitałowych przy spłacie kredytów i pożyczek gotówkowych oraz hipotecznych. O tzw. wakacje kredytowe można wnioskować zdalnie - za pośrednictwem systemu bankowości internetowej bądź przez infolinię. Bank zapewnia, że nie będzie pobierał żadnych opłat w związku z udzieleniem prolongaty. Zawieszenie rat kapitałowych możliwe jest na okres od 1 do 6 miesięcy - o długości zadecyduje sam klient, który w tym czasie spłacać będzie należne za ten okres odsetki. Bank nie będzie pobierał żadnych opłat w związku z udzieleniem prolongaty, a możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych dostępna jest do odwołania.

***
Aktualizacja, 24 marca

15:28 Bydgoszcz

Poseł Magdalena Łośko (Koalicja Obywatelska) napisała interpelację do marszałka Piotra Całbeckiego, w której radzi, żeby w szpitalu dziecięcym w Bydgoszczy zamiast całkowitego zakazu odwiedzin zezwolić rodzicom na przebywanie z dziećmi ale jednocześnie wprowadzić zakaz opuszczania przez nich tej placówki.

14:45 Powiat Brodnicki

Mężczyzna z gminy Zbiczno jest pierwszą osobą z powiatu brodnickiego, u której potwierdzono zarażenie koronawirusem. Informację o pierwszym przypadku zarażenia w powiecie brodnickim udało nam się nieoficjalnie uzyskać już dziś rano. Według nieoficjalnych informacji, trzy osoby z rodziny, mające kontakt z zarażonym mężczyzną pracują w brodnickim SITS-ie. Spółka ta jest jednym z większych przedsiębiorstw w Brodnicy. Co zatem z pracownikami firmy, w której pracowali mężczyźni? Więcej: >> tutaj <<

14:38 Kujawsko-Pomorskie

Mamy kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem. Ministerstwo Zdrowia przekazało taką informację. Mówi o 25 nowych osobach w Polsce, które otrzymały pozytywny wynik testów laboratoryjnych, w tym o jednej właśnie z naszego regionu. To mężczyzna w starszym wieku z powiatu brodnickiego. Wrócił z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej. Jego stan jest dobry. Teraz, już łącznie z tym mężczyzną, są w naszym województwie 22 osoby zakażone koronawirusem.

13:45 Chełmno

Są 2 przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie chełmińskim. Nieoficjalnie wiadomo, że zakażone są kobieta i jej córka, nastolatka. Niedawno miały wrócić z Hiszpanii. Tymczasem lokalny Sanepid nabiera wody w usta i nie przekazuje informacji o tych przypadkach. - Dlaczego Sanepid ukrywa to przede mną? - zastanawia się Krzysztof Wypij, wójt gminy Chełmno. - Powinienem mieć informację i móc podjąć działania w kierunku dopilnowania, by te osoby nie opuszczały miejsca kwarantanny, jak i zadbać, by miały wszystko, czego potrzebują. W wojewódzkim Sanepidzie odmówili odpowiedzi – kierując nas do rzecznika wojewody. Od niego odpowiedź też nie dotarła.

12:25 Bydgoszcz

Do bydgoszczan objętych kwarantanną trafi woda. Przekazał ją Tomasz Kucharczyk reprezentujący drużynę koszykówki kobiet Artego Bydgoszcz oraz Basket25. Kucharczyk uznał, że ze względu na przedwcześnie zakończony sezon sportowcy nie będą potrzebowali takich zapasów wody mineralnej. Po uzgodnieniu z policją na Szwederowie i tutejszym ośrodkiem pomocy społecznej zdecydował więc, że mineralkę dostaną bydgoszczanie. Ponad 500 butelek wody trafi teraz do każdego potrzebującego odbywającego kwarantannę.

11:55 Pakość

Policja wystąpi do sądu z wnioskiem o ukaranie 64-letniego mieszkańca Pakości za złamanie zasad kwarantanny. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, sprawa dotyczy burmistrza Pakości, który wrócił z wakacji w Egipcie. - To jest nagonka na moją osobę. To polowanie na czarownice. Czuję się zaszczuty - mówi nam z kolei burmistrz.

Aktualizacja, 23 marca

20:30 Kujawsko-Pomorskie

Dwudziesta pierwsza osoba zakażona to kobieta w średnim wieku z powiatu bydgoskiego, wróciła z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry - poinformował Adrian Mól, Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

20:05 Bydgoszcz

Dzienny raport o Koronawirusie podał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 • 21 – liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
 • 38 – osoby hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia
 • 3903 – liczba objętych kwarantanną
 • 1632 – liczba objętych nadzorem epidemiologicznym
 • 678 – liczba pobranych próbek

18:15 Bydgoszcz

Do 30 kwietnia Sąd Okręgowy w Bydgoszczy odwołał wszystkie terminy rozpraw i posiedzeń w postępowaniach, które nie mają charakteru pilnego.

16:20 Bydgoszcz

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Borowicza w Bydgoszczy otrzyma od Kolejowych Zakładów Łączności w Bydgoszczy 200 kilogramów świeżych owoców. Pierwsze 60 kilogramów trafi do szpitala już dziś. - Wiemy, że owoce to dobry wybór. Wszyscy powinniśmy w tym okresie szczególnie zadbać o swoją odporność, dodatkowe porcje witamin przydadzą się nie tylko pacjentom, ale również pracownikom szpitala. Musimy ich wspierać, przecież to właśnie oni opiekują się nami w tym trudnym czasie. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni – podkreśla Krzysztof Magierowski, Prezes Zarządu Kolejowych Zakładów Łączności sp. z o.o.

15:00 Bydgoszcz

Do siedziby Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy nie ma po co przyjeżdżać - gmachy urzędu są otwarte jedynie dla urzędników. Sprawy załatwić można wyłącznie telefonicznie, drogą e-mailową i pocztą tradycyjną. Starostwo pracuje, ze względu na epidemię, w skróconych godzinach - od 8.00 do 14.00.

14:20 Bydgoszcz

Drużyna koszykówki kobiet Artego Bydgoszcz ze względu na przedwcześnie zakończony sezon nie wykorzysta zgromadzonych zapasów wody mineralnej. Przekazała ją więc objętym kwarantanną.

13:00 Bydgoszcz

Od rana tłumy ludzi czekają przed wejściem do Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ulicy Grudziądzkiej by zgłosić narodziny dziecka i zarejestrować auto. Urzędnicy podkreślają, że czas odwołania zajęć szkolnych i pracy zdalnej niektórzy potraktowali jako okazję do załatwienia zaległych spraw urzędowych. W zeszłym tygodniu pod urzędem kłębiły się tłumy petentów.

12:20 Kujawsko-Pomorskie

Bydgoski Festiwal Operowy w tym roku nie odbędzie się - informuje Opera Nova. Przypomnijmy, 27. edycja festiwalu miała się rozpocząć 25 kwietnia i potrwać do 10 maja.

8:55 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dwa z nich to osoby z naszego regionu. W sumie już 20 osób zaraziło się koronawirusem w kujawsko-pomorskiem.

Aktualizacja, 22 marca

23:14 Chełmno

Zarażenie koronawirusem stwierdzono u dwóch osób z powiatu chełmińskiego. Jak udało nam się nieficjalnie dowiedzieć, to matka i córka, które niedawno wróciły z Hiszpanii. Więcej: >> tutaj <<

18:37 Kujawsko-Pomorskie

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki przesłał dane na temat koronawirusa. Pochodzą one z godziny 14.
skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 18.
liczba osób hospitalizowanych – 38.
skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 3109
liczba osób objętych nadzorem – 1514

17:50 Polska

Ostatnie dane z Polski na godzinę 17:50. Ministerstwo Zdrowia informuje: "Mamy 64 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego".

17:18 Bydgoszcz

Jak wynika z nieoficjalnej informacji, którą otrzymaliśmy, od piątku miejsca pracy nie może opuszczać personel oddziału ortopedii w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy. Oddział został wyłączony i odizolowany w związku z podejrzeniem styczności pracowników z żołnierzem 1. Wojskowego Szpitala Polowego w Bydgoszczy (o sprawie informujemy TUTAJ). Mundurowi tej jednostki zostali objęci kwarantanną po tym, kiedy u jednego z nich w piątek zdiagnozowano zakażenie SARS-CoV-2. Czekamy na oficjalne stanowisko 10. szpitala wojskowego w tej sprawie.

16:00 Bydgoszcz

Prezesi Związku Miast Polskich i Unii Metropolii Polskich wystąpili do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej. Zwracają uwagę, że w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, prawidłowa realizacja przez samorządy wyborów prezydenckich będzie zagrożona. - Czujemy się w obowiązku zwrócenia uwagi, że w okolicznościach zaistniałego zagrożenia epidemicznego, ich prawidłowe zrealizowanie, przy jednoczesnym zachowaniu sztywnych terminów kalendarza wyborczego, będzie zagrożone - wskazują samorządowcy.

14:40 Bydgoszcz

Żołnierze 1. Wojskowego Szpitala Polowego w Bydgoszczy zostali poddani kwarantannie, bo u jednego z nich stwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak ustaliliśmy, chodzi o mężczyznę, który na początku pierwszego tygodnia wrócił z pobytu w sanatorium. We wtorek wieczorem miał podwyższoną temperaturę, a w środę gorączka była już wysoka. Od tamtego dnia - jak zapewnia rzeczniczka szpitala polowego, mjr Iwona Manos, mężczyzna nie miał już kontaktu z innymi żołnierzami, bo "przebywał na urlopie". Z kolei żołnierze zarzucają dowódcy, że zapobiegliwie nie oddelegował ich ze służby. "Informacja do żołnierzy od oficera wojskowej medycyny prewencyjnej o tym, że mają poddać się kwarantannie, wpłynęła w niedzielę".

Czytaj także

14:37 Wąbrzeźno

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez Krzysztofa Maćkiewicza, starostę wąbrzeskiego dziś (22.03.) o g. 12 kwarantanną było objętych 98 osób z powiatu wąbrzeskiego.
Oznacza to, że tylko w ciągu ostatniej doby kwarantanną w powiecie zostało objętych kolejnych 25 osób. Z kolei nadzorem sanitarnym nadal objętych jest 20 osób. - Ze względu na szczególną sytuację zagrożenia epidemią apeluję o zachowanie rygorów bezpieczeństwa sanitarnego i bezwzględne stosowanie się do wszelkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej - zwraca się do mieszkańców w oficjalnym komunikacie starosta wąbrzeski i dodaje, że na bieżąco będzie przekazywać mieszkańcom komunikaty o ewentualnych zmianach liczby osób objętych kwarantanną i nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

12:30 Kujawsko-Pomorskie

Rośnie liczba śmiertelnych przypadków w Polsce. W niedzielę, 22 marca, przed godziną 12.30 Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na temat SARS-CoV-2. Obecnie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 563. W sumie zmarło już 7 osób (wszystkie spoza regionu). Zdanych przekazywanych przez resort wynika, że dziś nie odnotowano jeszcze żadnego przypadku zakażenia w woj. kujawsko-pomorskim. Aktualne dane ministerstwo podaje co kilka godzin.9:11 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na temat zakażeń SARS-CoV-2. - Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród nowych zarażonych nie ma przypadków z naszego regionu. Obecnie liczba osób zakażonych koronawirusem w całej Polsce wynosi 547.

Aktualizacja, 21 marca

20.47 Kujawsko-Pomorskie

W sobotę potwierdzono 111 nowych przypadków zakażenia kornawirusem w Polsce. Najnowsza aktualizacja przyszła około godziny 20.30 - Mamy 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Najnowsze potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 536. Zmarło 5 osób.
Liczba zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim wzrosła do 18.19:12 Kujawsko-Pomorskie

W sobotę potwierdzono już 67 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. 2 z tych przypadków potwierdzono w naszym regionie.

13:30 Kujawsko-Pomorskie

Kolejna osoba zakażona w Kujawsko-Pomorskiem. Ministerstwo Zdrowia informuje łącznie o 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. "W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 452/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - wynika z informacji resortu zdrowia.10:30 Pakość

Burmistrz Pakości Zygmunt Groń poinformował, że jest w trakcie kwarantanny. Tłumaczy na Facebooku, że wrócił z urlopu w Egipcie. Wyjechałem na urlop w czasie, kiedy nie było u nas takiego zagrożenia zakażenia koronawirusem jak teraz - informuje. Więcej: >> tutaj <<

08:46 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, 21 marca, najnowsze dane na temat liczby zakażeń w Polsce. Od rana potwierdzono 14 nowych przypadków, w tym jeden w woj. kujawksko-pomorskim. W sumie liczba zakażonych w regionie wzrosła więc do 15.

 • Piętnasta osoba zakażona to kobieta w sile wieku, od 15.03 przebywa w kwarantannie, jej stan jest dobry - poinformował wojewoda kujawsko-pomorski, Mikołaj Bogdanowicz.

***

20 marca

20:30 Kujawsko-Pomorskie

Ministerstwo Zdrowia podało informacje o nowych przypadkach zarażenia w Polsce. Nie ma wśród nich osób z naszego województwa. Tym samym liczba zarażonych w regionie wynosi 14.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 425. Pięć osób zmarło

20:25 Bydgoszcz

Dziewięć osób z ekipy bydgoskiej TVP trzeba było poddać kwarantannie - podał portal "Gazety Wyborczej". Przeprowadzały one wywiad z zakażonym wiceministrem rolnictwa Ryszardem Kamińskim.

18:20 Bydgoszcz

Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski, przedstawił dzienny raport o koronawirusie w województwie. 14 to liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2; 37 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia; 2066 – liczba objętych kwarantanną; 2518 – liczba objętych nadzorem epidemiologicznym.

18:05 Toruń

"Pracownik Urzędu Miasta Torunia, u którego podejrzewano zarażenie koronawirusem został przebadany. Nie stwierdzono u niego wirusa COVID-19" - poinformował na Facebooku Michał Zaleski, prezydent Torunia.

16:20 Bydgoszcz

"Informuję o kolejnych trzech osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim" - stwierdził przed chwilą na swoim profilu na Facebooku wojewoda kujawsko-pomorski, Mikołaj Bogdanowicz.
* dwunasta osoba zakażona to mężczyzna w sile wieku, wrócił z zagranicy, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, jego stan jest dobry
* trzynasta osoba zakażona to mężczyzna, wrócił z zagranicy, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, jego stan jest dobry
* czternasta osoba zakażona to starszy mężczyzna, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry13:00 Włocławek

Nowe informacje w sprawie pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem we Włocławku. Mężczyzna niedawno wrócił z Francji. Szczegóły w materiale poniżej:

Czytaj więcej

11:40 Włocławek

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem we Włocławku.

Czytaj więcej w materiale na wloclawek.naszemiasto.pl

Czytaj więcej

11:00 Kujawsko-Pomorskie

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk podał podczas porannej rozmowy w TVP Info, że jeden z wiceministrów resortu rolnictwa jest zakażony koronawirusem. Okazało się to w czwartek 19 marca. Teraz na kwarantannie przebywa całe kierownictwo ministerstwa. Dokumenty wymagające podpisu trafiają pod drzwi mieszkania ministra Ardanowskiego. Dowiedzieliśmy się z kręgów bliskich ministerstwu, że chodzi o wiceministra Ryszarda Kamińskiego. To on ma być zarażony koronawirusem. Kwarantanną jest objęta część ministerstwa. Nieoficjalnie wiemy, że Ryszard Kamiński czuje się dobrze.

Materiał oryginalny: Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem - raport na żywo - Gazeta Pomorska

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

A
Asd

Czytam czytam i nigdy z matematyki nie bylem orłem ale jakby nie liczyć coś tu śmierdzi. Ciekaw jestem ile wykonano testów - moze 14 i stąd liczba " chorych" oficjalnie ciekawe ilu chorych jest tak naprawdę tak gdyby wykonywac testy wszystkim podejrzanym obietych kwarantanna i nadzorem i wszystkich " przyjmowanych" w przychodniach - przez telefon moze stąd taka różnica pomiędzy Polska a Włochami . Włosi walczą z wirusem i badają wszystkich a my ... No cóż "inni mogą się od nas uczyć" jak to mówił "nasz" premier uczyliśmy Francuzów posługiwania sie sztućcami to nauczymy świat walczyć z wirusem

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3