Koszykarze SP 22 Włocławek mistrzami województwa kujawsko-pomorskiego SZS w minikoszykówce

red./nad
Marek Łukasik
14 kwietnia 2016 r. w Bydgoszczy w sali Szkoły Podstawowej nr 48 odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa kujawsko – pomorskiego w minipiłce koszykowej chłopców.

Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 22 we Włocławku – podopieczni Edyty Dziedzic Kawczyńskiej - został mistrzem Województwa i uzyskał awans do Finału Krajowego Ogólnopolskiego Turnieju Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

MVP uznano Wiktora Łukasika, kapitana zespołu, koszykarza TKM Włocławek (w TKM trenują także Jakub Andrzejewski, Maciej Wojciechowski, Hubert Lewandowski, Damian Błędowski).

SP 22 w mistrzostwach Włocławka zajęło II miejsce (za SP 23). W półfinale mistrzostw województwa wygrali z SP nr 32 Bydgoszcz 36:28, zespole opartym całkowicie na klasie sportowej Novum. W finale pokonali 33:30 SP nr 4 Inowrocław (8 zawodników Kasprowicza).

SP 22: Wiktor Łukasik, Jakub Andrzejewski, Damian Błędowski, Adam Chodulski, Nikodem Jarzęcki, Bartosz Kawczyński, Daniel Krutil, Hubert Lewandowski, Marcel Obielecki, Mateusz Szczerbiak, Maciej Wojciechowski.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - SP nr 22 Włocławek ( 111:86 )
II miejsce - SP nr 4 Inowrocław ( 121:95 )
III miejsce - SP nr 15 Toruń ( 109:122 )
IV miejsce - SP nr 32 Bydgoszcz ( 80:118 )

Finał rozgrywek „ ENERGA Basket Cup ” odbędzie się w dniach 14-17 czerwca 2016 r. w Trójmieście.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)