Kujawianka Izbica Kujawska - Włocłavia Włocławek 1:1 w 20. kolejce 4 ligi kujawsko-pomorskiej [relacja, zdjęcia, wideo]

Michał Arciszewski
Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w derbowym spotkaniu 20. kolejki IV ligi zremisowali na własnym boisku z Włocłavią Włocławek 1:1 (0:0).

Wideo - tak padły bramki

Kujawianka Izbica Kujawska – Włocłavia Włocławek 1:1 (0:0)
Bramki: Tabaka (52, karny) – T. Szablewski (55, wolny).
Kujawianka: M. Mielczarek – Janik, Cichowlas ż, Mazurkiewicz, Karbowiński ż – Siek (82. S. Popieliński), B. Mielczarek, Kołodziejski (66. Miziołek), Wesołowski (46. Szafran), Kowalski (92. Trzeciak) – Tabaka ż.
Włocłavia: Kasiński – Kijewski, Mikhailenko ż, Szablewski, Szczęsny – Spychalski (90. Zuchora), Feter ż, Charzewski, Biesiadziński, Behlke (59. Dewil) – Dudkiewicz (88. Gląba).

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy w związku ze śmiercią byłego prezesa i trenera Kujawianki – Jana Cyranowskiego. Początek derbowego spotkania należał do gości z Włocławka, gdzie strzał z 8 minuty Piotra Charzewskiego wybronił Mateusz Mielczarek. W kolejnych minutach stroną przeważającą nadal byli piłkarze Włocłavii,. Niecelne strzały oddali Tomasz Szablewski i Paweł Behlke. Gospodarze w tym fragmencie gry praktycznie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Macieja Kasińskiego. W 29 minucie strzał aktywnego w tym spotkaniu Piotra Charzewskiego bez problemów wybronił Mateusz Mielczarek. Pięć minut później dali o sobie znać podopieczni Wiesława Borończyka, ale strzał Olga Tabaki po dośrodkowaniu Mateusza Janika wybronił bramkarz gości. Tuż przed końcem pierwszej połowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jana Kołodziejskiego, strzał Olga Tabaki ponownie obronił golkiper przyjezdnych.

INNE WYNIKI 20. KOLEJKI 4. LIGI. TABELA

Po zmianie stron piłkarze Kujawianki ruszyli do zdecydowanych ataków. W 52 min. Vitalij Mikhailenko sfaulował Przemysława Kowalskiego i sędzia główny zawodów bez wahania wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie na gola zamienił Oleg Tabaka i gospodarze prowadzili 1:0. Dosłownie kilka chwil później piłkarze Kujawianki mogli podwyższyć wynik, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Oleg Tabaka. Jak to mówi stare piłkarskie porzekadło niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też było w 55 minucie, kiedy Tomasz Szablewski strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania.
Czternaście minut później po indywidualnej akcji Damiana Sieka został podyktowany rzut wolny. Do piłki podszedł Mariusz Cichowlas, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców gości. W 74 minucie groźnie zaatakowali piłkarze Włocłavii, celnie uderzył Mateusz Dewil. Kilka minut później ponownie dał o sobie znać Dewil, ale golkiper Kujawianki był na posterunku. W końcówce spotkania szansę na zmianę rezultatu mieli piłkarze z Izbicy Kujawskiej. Próby Mateusza Szafrana i Mateusza Janika okazały się jednak nieskuteczne.

- Był to typowy mecz walki. Drużyna Włocłavii postawiła bardzo trudne warunki i skutecznie wybijała nas z rytmu. Moja drużyna grając u siebie nie potrafiła sobie stworzyć sytuacji bramkowych, co było widać szczególnie w pierwszej połowie. Widoczny był przede wszystkim brak Łukasza Galanciaka, który potrafi wziąć ciężar gry na siebie. W drugiej odsłonie prezentowaliśmy się znacznie lepiej, czego dowodem była bardzo szybko strzelona bramka. Szkoda niewykorzystanych sytuacji w końcówce spotkania przez Mateusza Szafrana i Mateusza Janika - powiedział po meczu szkoleniowiec Kujawianki, Wiesław Borończyk.

- Od początku realizowaliśmy założenia taktyczne. Mieliśmy trzy dogodne sytuacje w pierwszej połowie. Cieszy, że ponownie po stracie gola nie zwiesiliśmy głów, tylko dobrze zareagowaliśmy. Wyrównaliśmy i dążyliśmy do zwycięstwa. Gospodarze mieli okazje w końcowych minutach. Generalnie jednak wynik należy uznać za sprawiedliwy. Choć na pewno mały niedosyt pozostał - powiedział Mirosław Kasiński, trener Włocłavii, która od trzech meczów jest niepokonana. To pierwsza taka seria w tym sezonie.