Kujawianka Izbica wicemistrzem IV ligi kujawsko-pomorskiej. Wygrana z Legią Chełmża 3:0 [zdjęcia]

Michał Arciszewski
Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w spotkaniu 33. kolejki IV ligi pokonali na własnym boisku Legię Chełmża 3:0 (1:0). Dzięki tej wygranej izbiczanie zapewnili sobie wicemistrzostwo IV ligi

Kujawianka Izbica Kujawska - Legia Chełmża 3:0 (1:0).
Bramki:
Tabaka 2 (27, 83), Kuropatwiński (89).
Kujawianka: Gałązka - Nawrocki, Kwiatkowski, Mazurkiewicz (85. Jędrzejewski), M. Biernacki (85. Woźniak) - Kuropatwiński, Skupiński, Brzeziński, Łepski, Kowalski (88. Wesołowski) - Tabaka.
Legia (skład wyjściowy): Bukowski - Lipiński, Etmański, Banasiak, Czyżniewski - Klawiński, Beszczyński, Lewandowski, Darmowicz, P. Smolarz - Bulman.

Piłkarze Kujawianki do sobotniego spotkania przystąpili bez 6 zawodników. Szkoleniowiec izbickiego zespołu nie mógł skorzystać z usług Mateusza Mielczarka, Krystiana Karolaka, Bartłomieja Mielczarka, Jakuba Bistuły, Łukasza Galanciaka i Macieja Lewandowskiego. Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy coraz częściej gościli pod bramką Legii Chełmża. W 16 minucie po składnej akcji z udziałem Kowalskiego i Tabaki, ten ostatni minimalnie uderzył obok słupka. Jedenaście minut później było już 1:0 dla gospodarzy. Ładną kombinacyjną akcję całej drużyny strzałem w lewy róg wykończył Oleg Tabaka. Goście w tym fragmencie gry ograniczyli się głównie do zabezpieczenia dostępu do własnej bramki i rzadko stwarzali sytuacje pod bramką debiutującego Krystiana Gałązki. W 36 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Kuropatwińskiego minimalnie obok bramki głową uderzył Oleg Tabaka. Minutę przed końcem pierwszej połowy składną akcję przeprowadzili podopieczni Grzegorza Brzezińskiego. Oleg Tabaka zagrał do Filipa Skupińskiego, ten idealnie poszukał Kamila Kuropatwińskiego, ale strzał tego ostatniego zablokowali obrońcy gości.

Po zmianie stron dali o sobie znać goście. W 50 minucie niecelnie na bramkę Kujawianki uderzał Damian Bulman. Dziesięć minut później Przemysław Kowalski z kilku metrów uderzył obok bramki. W 75 minucie Oleg Tabaka zamiast podawać do lepiej ustawionego partnera, uderzył wprost bramkarza przyjezdnych. Osiem minut później Tabaka zrehabilitował się za niewykorzystaną sytuację i bo błędzie bramkarza skierował futbolówkę do pustej bramki. W końcówce spotkania Tabaka z lewej strony boiska wyłożył piłkę wzdłuż bramki do Kuropatwińskiego, który z najbliższej odległości ustalił wynik spotkania na 3:0 dla Kujawianki, która tym samym wywalczyła sobie wicemistrzostwo IV ligi.