W następny weekend Lech Rypin zagra na wyjeździe z Pogonią Mogilno
W następny weekend Lech Rypin zagra na wyjeździe z Pogonią Mogilno Tomasz Błaszkiewicz
W niedzielę 25 września piłkarze Lecha Rypin pokonali na własnym boisku 2:1 Lidera Włocławek. Decydującego gola gospodarze strzelili w 90. minucie.

Rypinianie przystępowali do niedzielnego meczu w roli wyraźnych faworytów. Goście z Włocławka zajmują ostatnie miejsce w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej, z zaledwie trzema punktami na koncie. Lechici od pierwszego gwizdka próbowali przejąć inicjatywę, ale posiadanie piłki długo nie przekładało się na okazje strzeleckie. W 21. minucie szansę na otwarcie wyniku miał Bartosz Krajewski, jednak uderzył prosto w bramkarza. W kolejnych minutach bramce Lidera starali się zagrozić: Trędewicz, Moszczyński i Narewski, ale wciąż brakowało wykończenia akcji.

Po zmianie stron Lech nareszcie poprawił skuteczność. W 57. minucie precyzyjne dośrodkowanie Marcina Baranowskiego na gola zamienił Bartłomiej Żelazny. Wydawało się, że RKS pójdzie za ciosem i pokusi się o kolejne bramki. Już cztery minuty później fantastycznym strzałem popisał się Narewski, ale piłka uderzyła jedynie w słupek bramki strzeżonej przez Szczepańczyka. Goście odpowiedzieli w 69. minucie, strzałem z rzutu karnego. Ambrochowicza pokonał Szablewski.

W ostatnim kwadransie rypinianie postawili na ofensywę, stwarzając kilka dogodnych okazji do strzelenia decydującej bramki. Wciąć brakowało jednak kropki nad i. Gdy już wydawało się, że Lider wywiezie z Rypina cenny punkt, znów dał o sobie znać duet Baranowski-Żelazny. Boczny obrońca po raz drugi posłał piłkę w pole karne, a Żelazny tylko dostawił głowę, zapewniając Lechowi zwycięstwo.

Szczegółowa relacja z niedzielnego spotkania jest dostępna TUTAJ. W tygodniu Lechici rozegrają wyjazdowy mecz pucharowy z Łokietkiem Brześć Kujawski.

Lech Rypin - Lider Włocławek 2:1 (0:0)

Gole: Żelazny 57', 90' - Szablewski 69'

LECH: Ambrochowicz - Krajewski (Łapkiewicz 88'), Dąbrowski, Żelazny, Baranowski, Narewski (Zieliński 65'), Moszczyński, M. Trędewicz, Wiśniewski (J. Lewandowski 46'), Dormowicz, Kowalski.

LIDER: Szczepańczyk - Wiliński, Buliński, Figura, Majewski, Mikołajczak, Spychalski, Orliński, Frąckowiak, Gawroński, Szablewski.

Lech Rypin - Lider Włocławek 2:1. 8. kolejka 4. ligi kujawsk...