Legia Warszawa - Anwil Włocławek 74:73 w 11. koleje EBL. Zacięty mecz w stolicy

DS
Jonah Mathews rzucił w Warszawie 19 punktów dla Anwilu
Jonah Mathews rzucił w Warszawie 19 punktów dla Anwilu Paweł Czarniak
W ostatnim meczu 11. kolejce Energa Basket Ligi Anwil Włocławek po zażartym boju przegrał w Warszawie z miejscową Legią.

LEGIA WARSZAWA - ANWIL WŁOCŁAWEK 74:73

• Kwarty: 18:23, 25:20, 12:13, 19:17
  • LEGIA: Cowels III 26 (6x3), Skifić 5, Abdur-Rakhman 3 (1x3), Kemp 3, Jovanović 2 - Koszarek 16 (2x3), Kamiński 8 (2x3), Kulka 6, Wika 5 (1x3), Didier-Urbaniak 0.
  • ANWIL: Mathews 19 (2x3), Bell 19 (5x3), Petrasek 10 (2x3), Szewczyk 5 (1x3), Łączyński 2 (10 as.) - Kowalczyk 8 (2x3), Bigby-Williams 8, Bojanowski 2, Olesiński 0.

Włocławianie świetnie zaczęli mecz w stolicy, bo prowadzili 5:0 i 14:3. Potem zawodnikom Anwilu Włocławek przytrafił się fragment ponad trzech minut bez punktu. Wtedy roztrwonili część strat, ale udało się im utrzymać kilkupunktowe prowadzenie aż do 14 minuty. Wtedy po raz pierwszy przegrywali 27:29. Od tego momentu zaczęła się zacięta walka punkt za punkt, choć obie ekipy grały zrywami.

Po rzucie Jonah Mathewsa Anwil Wlocławek wygrywał 38:29 w 16. minucie. Końcówka drugiej części gry była słaba w wykonaniu podopiecznych trenera Przemysława Frasunkiewicza, którzy nie potrafili zatrzymać Raymonda Cowelsa III, który rzucił aż trzy trójki!

Po przerwie Mathews, James Bell i Luke Petrasek znowu wyprowadzili Anwil Włocławek na 7-punktowe prowadzenie (50:43) w 24. minucie. Właściwie ta trójka graczy "trzymała wynik" włocławskiej ekipy. W końcówce anwilowcy zostali zaskoczeni przez Grzegorza Kamińskiego, który zdobył pięć "oczek" z rzędu.

Czwarta kwarta to zażarty bój o każdy centymetr boiska. Włocławianie nie mieli pomysłu jak zatrzymać w ataku Cowelsa III. Na dodatek punktował także doświadczony Łukasz Koszarek. Anwil Włocławek gonił wynik, ale dochodził legionistów tylko na punkt. I przegrał właśnie jednym "oczkiem".

MVP meczu został Raymond Cowels. Koszykarz Legii zdobył 26 punktów, zanotował 6 zbiórek i 2 asysty.

To była trzecia porażka Anwilu Włocławek w sezonie. Włocławski zespół jest na czwartym miejscu w tabeli. Następny mecz włocławianie rozegrają w Toruniu z Twardymi Piernikami, w sobotę, g. 17:30.

Terminarz, wyniki meczów Anwilu Włocławek w sezonie zasadniczym EBL 2021/22

• 2.09.2021, g. 20:30: Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Anwil 64:75 - relacja
  • 11.09.2021, g. 17:30: Anwil - Enea Zastal BC Zielona Góra 89:82 - relacja
  • 18.09.2021, g. 17:30; Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Anwil 66:79 - relacja
  • 25.09.2021, g. 17:30: Anwil - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 77:58 - relacja
  • 03.10.2021, g. 17:30: WKS Śląsk Wrocław - Anwil 74:80 - relacja
  • 10.10.2021, g. 19:30; Asseco Arka Gdynia - Anwil 78:83 - relacja
  • 15.10.2021, g.17:30; Anwil - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - 75:80 - relacja
  • 23.10.2021, g. 20:10: Anwil - King Szczecin 80:89. FOTORELACJA