Marcin Gołembiewski
Mecz 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski KPZPN 2020
Kujawiak Lumac Kowal - Orlęta Aleksandrów Kujawski 3:1 (3:0)
Mecz 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski KPZPN 2020 Kujawiak Lumac Kowal - Orlęta Aleksandrów Kujawski 3:1 (3:0) fot. Wojciech Alabrudziński
Mecz 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski KPZPN 2020.

Bramki: Rafał Jankowski (10), Hubert Szymczak 2 (34, 37) - Vadim Povolootskyi (56)

KUJAWIAK: Wojnowski - Dziedzic-Kamiński, Malinowski, Suchomski, Ratajczyk, Bartczak (81,
Jabłoński), Shvets, Jankowski (36, Czerwiński), Kwiatkowski (83, Mieszkalski), Szymczak (74, Mikołaj Jakubowski), W. Jakubowski.
ORLĘTA: Kościelecki - Wienconek, Młodzieniak, Povolotskyi, Rutecki (46, Wiliński), Osiński (46, Piasecki), Sadowski (46, Nowacki), Bihus, Brzeziński, Dryps, Wojnowski.

Trwa zwycięska seria Kujawiaka Lumac Kowal w rozgrywkach Regionalnego Pucharu Polski.
Zespół z Kowala w sobotę wyeliminował czwartoligowe Orlęta. Już w 5. min. i 8. min. gości uratowała poprzeczka po strzałach z dystansu Łukasza Dziedzica-Kamińskiego i Huberta Szymczaka. W 10. min. było już jednak 1:0 po strzale Rafała Jankowskiego, który wykorzystał podanie Szymczaka. Hubert był bohaterem spotkania. W 34. min. wykorzystał błąd obrońcy gości, który głową za lekko podał piłkę do swojego bramkarza i podwyższył wynik. Trzy minuty później wygrał pojedynek biegowy z obrońcami i strzelił trzecią bramkę.

INNE WYNIKI 1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI KPPZPN. DRABIKA - TUTAJ

Chwilę wcześniej Kujawiak stracił Jankowskiego, który doznał urazu.

- Na pewno to miało wpływ na przebieg spotkania w drugiej połowie - powiedział Dawid Kwiatkowski, grający trener
Kujawiaka. - Rywale strzelili bramkę tzw. stadiony świata (z ponad 20 metrów Vadym Povolotskyi uderzył w samo okienko-red.). Generalnie jestem zadowolony z meczu. Zaprezentowaliśmy z dobrej strony na tle czwartoligowca. To było dobre przetarcie przed
rozpoczęciem rundy wiosennej. Jeśli chodzi o rozgrywki pucharowe to w rywalizacji z Cuiavią Inowrocław też nie stoimy na straconej pozycji.

- Przespaliśmy początek meczu - dodał Cezary Śmieszny, prezes Orląt. - Mimo, iż w drugiej połowie mieliśmy okazje,
nie udało nam się już odwrócić losów spotkania.

Dodajmy, iż w drugiej połowie zadebiutowali, w aleksandrowskim zespole trzej pozyskani przed rundą rewanżową,
piłkarze: Maciej Nowacki (ostatnio Unia Solec Kujawski), Daniel Wiliński (Kujawianka Izbica Kuj.) i Mateusz Piasecki (Bałtyk Gdynia).

Mecz 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski KPZPN 2020 Kujaw...